Євромайдан: велика промоція України у світі

Пройшло вже 4 роки з початку Євромайдану, так що тепер ми можемо поглянути на ці події крізь призму часу, хоч й доволі коротку, й сказати які цілі були досягнені, а які ні.

Цілий світ, тамуючи подих, спостерігав за подіями, які розгортались у центрі Києва. Не було жодного медіа світового рівня, яке хоча б раз в день не підіймало тему Євромайдану.

 

Цілей у майдану було багато, але чи не найголовнішою був європейський вектор зовнішньої політики України, це саме те, за що вийшли студенти і їх за це жорстоко, з використанням не правомірної сили, розігнали.

Дивлячись на сучасну ситуації можна сказати, що ця ціль була в цілому досягнута. Український експорт переорієнтований на ринок ЄС, також ми маємо безвіз із ЄС, намагаємось максимально інтегруватися в європейські структури.

Також важливою метою цих протестів було обурення масовою корупцією та свавілля правоохоронних органів, підрозділів спецпризначення тощо. Боротьба с корупцією, м’яко кажучи, проходить дуже повільно, без радикальних заходів, які життєво необхідні. Ми розуміємо, що без рішучих дій чесних судів та сильного НАБУ, яке не буде робити винятки “для своїх”, неможливо подолати корупцію, яка заполонила всі сфери нашого життя. Свавілля правоохоронних органів були просто неймовірним, від звичайних взяток і покривання своїх, до маски-шоу та “віджиму” бізнесу різних категорій.

Реформа поліції допомогла змінити імідж правоохоронних органів, хоч й частково, так вона має свої проблеми, але з ціллю зміни іміджу вона впоралась майже на 100%. Кілька тижнів тому прийняли закон, так званий “Стоп маски-шоу”, він має вирішити більшість проблем, пов’язаними з тиском на бізнес, через обшуки та вилучення технічних засобів.

 

Чи не головним наслідком Євромайдану  став підйом української національної свідомості, духу патріотизму та об’єднання народу, щоб подолати проблеми, та пройти через війну з терористами. Революція Гідності стала приводом для Росії провести інтервенцію в український Крим та Донбас, але це не тільки не зламало український народ, а навпаки дало поштовх для розвитку армії та таке унікальне явище, як волонтерство для армії.

Дивлячись на період незалежності України, легко можна помітити, що революція завше була найпотужнішим нашим піаром. Як і Помаранчева революція, яка почалась 22 листопада, так і революція Гідності, що почалась як підтримка асоціації з ЄС 21 листопада. Можна ще згадати і Революцію на граніті, 2 жовтня. І вже за класикою жанру, основними рушіями революції були студенти. Та Євромайдан відрізняється від інших тим, що ми звернули на себе увагу світу і досі під його пильним поглядом.

Максим Третяк

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *