Особистий “хрестовий похід” Террі Джонса. Пастор, що палить Корани

Террі Джонс – людина яку не залякати Ісламською Державою, чи якимись іншими представниками «наймиролюбнішої релігії». Не боїться він і переслідувань від уряду своїх рідних Сполучених Штатів.

Він просто палить Корани і радіє життю.

1 квітня 2011 року агресивний натовп з криками «Смерть США!» та «Смерть Ізраїлю!» оточили місію ООН, що знаходилася в афганському місті Мазарі–Шариф.

Не дивлячись на дату, це не був першоквітневий розіграш чи пранк. Афганці – мусульмани, яких було майже 4 тисячі, йшли вчиняти погром. Серед них виявились і озброєні, почалася стрілянина. Її наслідком стала смерть чотирнадцятьох людей, більшість з яких, були співробітниками місії.

Сама будівля була захоплена та спалена.

То чого вони так розбушувалися? Все просто та очікувано – образили Аллаха. А хто образив? За декілька днів до того, 20 березня, двоє американських пасторів, Вейн Сапп та Террі Джонс, публічно спалили Коран. Сама акція була проведена в пам’ять про загиблих в терактах 11 вересня 2001 року

Пасторів не зупинили ні прохання Ватикана ні особисте звернення Барака Обами до Террі. Наслідком перформансу стала заборона Джонсу в’їздити до Великобританії та скарга міністра внутрішніх справ Пакистану до Інтерполу.

Але пастор не засмутився і вже в квітні 2012 року спалює ще один Коран в присутності своїх однодумців, що зібралися біля церкви в Гейнсвіллі. На відео Джонс вимагав звільнення незаконно затриманого іранського християнського проповідника Юсефа Надархані.

 

Здається, священник почав задумуватися над тим, щоб проводити даний мистецький захід щорічно.

В квітні 2013 року з’вилася інформація про те, що він знову буде палити Коран. І не один, а аж 3 тисячі! Але не судилося. Поліцейські затримали Джонса та його колегу. При затриманні вони знаходилися в фургоні з вантажем трьохтисячної партії Коранів в керосині.

Шалені перформанси пастора принесли йому славу та ненависть від усіх мусульман земної кулі. В Єгипті він був засуджений до страти. В різних ісламських країнах діяння Террі неодноразово викликали хвилі громадських безладів та погроми американських посольств (дивна спроба довести Джонсу та світовому товариству, що ставлення до мусульман, як до терористів стереотипне).

До речі, Террі Джонс проявив себе не тільки як пастор – провокатор, але і як продюсер та політик.

В 2012 році вийшов фільм «Невинність мусульман» де Мухаммед зображений гомосексуалістом та ідіотом. Сам фільм був створений в підтримку коптських християн, що вимушені жити в умовах ісламського світу.

В тому ж таки 2012 році священник оголосив про свою готовність взяти участь в президентських виборах в якості незалежного кандидата. Тоді територія церкви де проповідує Джон, була прикрашена не лише традиційними карикатурами на пророка Магомета, а й повішеним опудалом Барака Обами.

Ось такий він Террі Джонс – пастор, політик, продюсер та борець з ісламом. Він не боїться ні мусульманських бойовиків, ні правоохоронців, та наглядно втілює право на свободу слова. Ну і ще веде свій особистий «культурний хрестовий похід».

Вадим Патик

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *