Безробітні. Youtube відключив монетизацію відео на Росії й блогери залишилися без прибутків

Безробітні. Youtube відключив монетизацію відео на Росії й блогери залишилися без прибутків

Блогери з країни-агресора залишились без прибутків від розміщення контенту на Youtube. Йдеться приблизно про $100 млн щомісячно, пише Світлана Угнів на сторінках журналу НВ.


 

«Ми прокинулися вранці, і мені на телефон прийшло повідомлення, що ось, мовляв, у зв’язку з ситуацією вимкнена монетизація… Зараз всі зловтішаються, що ось монетизацію відключили, підете хоч працювати».

 

Це пряма мова одного з російських YouTube-блогерів з досить скоромною аудиторією — 231 тис. підписників. І хоча тема його «дописів» доволі відсторонена від реалій сьогодення — життя в селі та ведення натурального господарства, приготування страв у печі тощо, — нові обмеження американського відеохостингу його не оминули.

Віра Сливінська, керівниця з міжнародного розвитку бізнесу AIR Media-Tech, компанії, що допомагає блогерам монетизувати відеоконтент на різних платформах, а брендам — просувати себе через інфлюенсерів, пояснює: політика YouTube — обережна і виважена, коментує Сливінська: всі свої обмеження вони запроваджують поступово. І YouTube та Google наразі не заблоковані на території РФ, і це добре, бо в охочих знайти об’єктивну інформацію така можливість є, зазначає експертка. Але введені обмеження вона підтримує.

 

«Ми спостерігали ситуацію, коли блогери з контентом, абсолютно не пов’язаним з суспільно-політичною тематикою, з початком війни почали транслювати контент про ситуацію в Україні. І контент блогерів з РФ далеко не завжди показує її об’єктивно, — пояснює Сливінська. — На цьому хайпі перегляди та доходи в них злетіли в багато разів».

 

За даними видання НВ, наразі на платформі зареєстровано 418 тис. авторів контенту у РФ — це як блогери, так і акаунти медіакомпаній. Вони сукупно згенерували у січні близько 74 млрд переглядів, які приносили авторам приблизно $100 млн на місяць. Це лише гроші за перегляди інтегрованої в контент реклами, — не враховані доходи самого YouTube, а це ще ледве не стільки ж.

Починаючи з 24 лютого російські агресори регулярно обстрілюють українські міста ракетами. Однак, Москва заперечує це та говорить, що бомбрадує тільки об’єкти військової інфраструктури України. В обстрілах житлових кварталів та мирного населення російська пропаганда звинувачує Збройні сили України та націоналістів.

Друзі! Ми створили проєкт Artefact Info. Це – волонтери, які у режимі 24/7 збирають інформацію про злочини російських окупантів, фіксують всі дані про бойові дії, а також – заяви культурних діячів, спортсменів, компаній. Вони пишуть велику хроніку російсько-української війни, літопис, за яким історики вивчатимуть ці події. Всі дані після війни будуть передані професійним історикам для вивчення та опрацювання!

Редакція сортує все по тегах, за якими потім буде дуже зручно відшукати інформацію зі сфери, яка Вас цікавить.

Підтримайте їх – підпишіться на телеграм канал  або приєднайтеся та пишіть цей літопис разом з ними! Їм дуже потрібна ваша підтримка!

Щоби долучитися, напишіть у телеграм: +38 099 76 46 506

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *