Як починалося Чеське королівство

Чеське королівство – середньовічна держава, яка виникла внаслідок того, що плем’я чехів, яке жило на берегах річки Влтава почало об’єднувати сусідні племена для захисту від германців. Це сталося на початку Х століття. 


 

Спочатку на землях Чехії було поширене християнство, яке принесли проповідники Кирило та Мефодій з Візантії. Однак 973 року чеські князі прийняли християнство з Риму, бо на них чинили тиск німецькі єпископи.

 

Засновником першої чеської королівської династії був Пржемисл. Про нього казали, що колись він був хлібором, а потім став воїном, а за тим – королем.

 

Пржемисл Орач — легендарний перший князь чехів, землероб, що заснував династію Пржемисловичів (873—1306).

 

Активно поширював християнство на землях Чехії Вацлав, який правив із 924 по 935 рік.

 

Вацлава було вбито. його вбив рідний Болеслав.

 

Коли королем Чехії є Бржетислав І, то його країна стає васалом Німеччини.

 

У 1085 році імператор Генріх IV за допомогу в боротьбі про­ти Папи Римського надав чеському князеві Вратиславу II королівський титул. Чехія отримала статус королівства, але була залежною від Німецької імперії.

Heinrich 4 g.jpg

 

Проте чеські королі діяли цілком самостійно. Після загибелі останнього із Пржемисловичів чеський трон перейшов до німецьких князів із династії Люксембургів.

 

У 14 століття Чехія стала найкрутішою та найбагатшою країною Європи. Чому? Бо чехи знайшли срібло в землі, почалои його видобувати, активно продавали по всій Європі та багатіли. Чехією тоді керувала династія німецьких князів Люксембургів. Імператор Карл IV Люксембург (1346—1378 рр.), який одночасно був і королем Чехії, усю свою політику спрямував на розвиток власних родових володінь. Як наслідок, у Чехії швидко зростали міста, розвивалися торгівля й промисли. Карл IV перебудував Прагу, заснував Празький університет (1346 р.). Однак у всіх своїх почи­наннях він спирався на німецьких переселенців.

Карл IV (імператор Священної Римської імперії) — Вікіпедія

Але найбагатшими були німці. Країна була багатою, але всі багатства належали німецьким бізнесменам та католицькій церкві. Невдоволення католицькою церквою висловлювали як прості люди, так само й інтелігенція.  У празькому університеті працював Ян Гус. Він почав публічно критикувати католицьку церкву, бо вона не причащался простих людей вином.

Ян Гус

Католики покликали Яна Гуса на розбірки 1415 року на церковний собор у місто Констанц. Там йому сказали, щоби він відрікся від своїх поглядів та вибачився перед католицькою церквою. Він не схотів, і католицька церква його спалила.

 

Після того почалися війни простих чехів з католиками. Ці війни отримали назву гуситські війни.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *