Депутат від ОПЗЖ повісив білборд до 9 травня з фотографією нацистів

Депутат Житомирської обласної ради від партії “Опозиційна Платформа — За життя” Костянтин Черпіцький розмістив білборд з привітанням на честь 9 травня. На тому борді зображено німецьких солдатів — бійців дивізії СС “Райх”.

 


Поверх світлини депутат зобразив жовто-синю стрічку, а внизу написав: “Дякуємо за перемогу! Дякуємо за життя!”.

Дивізія СС “Райх” – це німецьке військове формування, танкова дивізія у складі військ Ваффен-СС, яка воювала на Східному та Західному фронтах під час Другої Світової Війни.

Її заснували 19 жовтня 1939 року як дивізію посилення СС.

У грудні 1940 року дивізія посилення СС була переформована в моторизовану дивізію СС “Райх”. До квітня 1941 року дивізія знаходилася в окупованій Франції. Потім моторизована дивізія СС “Райх” була розміщена у Румунії в районі Тімішоарі, де увійшла до складу 41-го моторизованого корпусу разом з моторизованим полком “Гроссдойчланд” і бригадою “Герман Герінг”.

З червня по листопад 1941 року моторизована дивізія СС “Райх” була частиною 2-ї танкової групи Генерала Гудеріана в складі групи армій “Центр”. Дивізія наступала на південь від Мінська, переправилася через Дніпро у Могильова, брала участь в боях у Єльні. Потім разом з іншими частинами 2-ї танкової групи дивізія повернула на південь назустріч 1-й танковій групі для оточення великого радянського угруповання на схід від Києва і 18 вересня дійшла до Прилук. Потім дивізія СС “Райх” була перекинута на центральну ділянку Східного фронту для наступу на Москву. Боролася у Можайська, Бородіно та в районі Москви.

 

У листопаді 1941 року підрозділи дивізії СС “Райх” знаходилися всього за декілька кілометрів від Москви, проте грудневий наступ Червоної армії змусив дивізію СС “Райх” разом з іншими частинами групи армій “Центр” почати відступ.

З грудня 1941 року до початку березня 1942 року моторизована дивізія СС «Райх» вела оборонні бої в районах Істри, Руза і Ржева. З березня по липень 1942 року дивізія перебувала на відпочинку і поповненні в Німеччині. У травні 1942 року моторизована дивізія СС “Райх” була перейменована в моторизовану дивізію СС “Дас Райх”.

У липні 1942 року дивізія була переведена в північно-східну Францію і до січня 1943 року вона виконувала окупаційні функції.

Отак от, депутат від ОПЗЖ прославив нацистів, які встигли повоювати в Україні, Білорусі, Росії, Румунії, Франції.


Друзі! “Артефакт” – це незалежний журнал про культуру. Нас ніхто не фінансує. Тому підтримайте авторів. Тут посилання на платіж через монобанк. Дякуємо!

А це карта приватбанку:

4149 4991 1010 5317

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *