Невизнаний геній чи лузер: як Гітлер “облажався” у боротьбі за мрію стати відомим художником

В дитинстві Адольф Гітлер мріяв стати художником. Проте став німецьким фюрером. Певно, краще би мрії збувались…

Майбутній засновник тоталітарної диктатури Третього рейху погано навчався в школі. Проте мало не єдиним предметом, який йому подобався, був живопис. Хлопець мріяв писати картини і стати великим художником, але його батько наполягав на тому, щоб Адольф працював на державній службі. Через це між батьком та сином часто виникали бурхливі сварки. У ті моменти Адольф Гітлер з таким запалом відстоював свою мрію, що у нього з рота кишіла піна.

Незабаром, за збігом обставин, батько Адольфа Алоїс Гітлер помер і хлопець досягнув свого – спробував вступити до Віденської академії мистецтв. Він був дуже високої думки про власні творіння, проте з тріском провалив вступні екзамени. Але, щоб не розчаровувати свою смертельно хвору матір, Гітлер сказав їй, що його роботи до нестями полонили приймальну комісію. А потім, щоб мати не запідозрила, що син її обманув, вештався цілими днями вулицями Відня, розглядаючи місцеву архітектуру, і малював чорнові варіанти майбутніх картин.

Наступного року Адольф Гітлер вирішив не залишати почате і спробував знову вступити до художньої академії. Цього разу він ретельніше готувався до вступних іспитів. Проте це не дало йому очікуваного результату і майбутній фюрер Німеччини знову “облажався”. З того моменту Гітлер почав “дегустувати” нові паби, проводив час із безпритульними за пляшкою міцного напою і глибоко страждав від своєї невдачі. Адольф намагався розпочати бізнес, за допомогою продажу картин, але отримував від цього крихітні гроші.

Лише після знайомства із Рейнгольдом Ганишем картини невизнаного художника знайшли свою аудиторію і навіть шанувальників. Згодом Гітлер переїхав до Мюнхена в статусі успішного маестро пензля. Німці полюбили молодого художника і купували не лише його пейзажі, а й заспокійливі натюрморти. З того часу Гітлер теж полюбив німців.

Мюнхенський період закінчився для Адольфа Гітлера початком Першої світової війни. Але навіть і тоді він мав із собою фарби та пензлі і займався улюбленою справою на війні і шматочки з війни відображалися на гітлерівських полотнах.

Перша світова змінила Гітлера. Він зацікавився цією темою і вирішив зайнятися політикою. Тому живопис вже займав не провідне місце у його житті. Часом задля розваги він малював оголені тіла жінок.

В ранні часи майбутній диктатор написав кілька автопортретів. Найбільшу увагу привертає портрет, де Гітлер зобразив себе без очей, носа та вух.

Протягом всього свого життя Адольф Гітлер написав близько 3000 картин та ескізів, ідеї більшості з яких він черпав з воєнного фронту. Найдорожчу з них продали на аукціоні за десять з половиною тисяч стерлінгів.

Та все ж фюрер став більше відомий як політик, ніж художник і його мрія так і не справдилась, ні в політиці, ні в мистецтві.

Ірина Пилипишина

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *