Хід конем або 8 цікавих фактів про Євгена Коновальця

Наш парад історичного контенту ми продовжуємо підбіркою цікавих фактів про Євгена Коновальця. Чи знаєте, ви що, Євген не був професійним військовим, але став полковником Армії УНР. Він обрав цікаву модель командування, дозволяючи підлеглим начальникам приймати рішення, а він рішення або схвалював, або відхиляв.

 

конев-коновалец 2-min

Можна зробити висновок, що Коновалець був непоганим політтехнологом. Коли до влади прийшов гетьман Скоропадський, Євген  замість створення опозиції до політики гетьмана, запропонував, щоби всі українські патріоти йшли у державний апарат і крок за крок усували звідти всіх росіян, ворогів української незалежності.

Дипломатичні стосунки України та Литви у ХХ століття, після поразки УНР почав налагоджувати саме Коновалець. Він підтримував незалежність цієї країни, і у 1929 році отримав литовський паспорт.

Коновалець не сприймав марксизм і гітлеризм. Для нього радянський марксизм був ширмою для російського імперіалізму, а німецький націонал-соціалізм – зоологічним фашизмом.

Коновалець багато працював з різними міжнародними організаціями, зокрема з Лігою Націй, японцями і німцями. Із владою  Німеччини Коновалець працює ще з 1923-го року, за 13 років до приходу нацистів до влади.

Сталін особисто ненавидів Коновальця, і вважав його своїм злим ворогом. Ще протягом 1920-их років Москва організувала 3 або навіть 4 замахи на життя українця.

Коновальця вбили 23 травня 1938 року. Московський агент вручив йому коробку цукерок, яка вибухнула, коли полковник її відкривав.

Євгена Коновальця поховали у голландському Роттердамі, в суботу 28 травня 1938 року. На його похорон приїхали керівники ОУН, генерал Курманович, з Лондона і Берліна прибули три співробітники «націоналістичної Прес-служби» і радник Тарновецький. Був присутнім також литовський консул в Нідерландах. Близькі родичі загиблого, що жили у Львові, не змогли приїхати в Голландію вчасно: паспорти їм видали тільки через декілька днів після похоронів. З часом на могилі лідера ОУН був уставлений пам’ятник. Спочатку це поховання вважалося тимчасовим; тіло Коновальця ретельно забальзамували, щоб згодом його останки можна було перевезти в Україну.

Роман Коржик

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *