У Тернополі відбудеться фінал поетичного проєкту “Галицький Трикутник”

16 червня о 20:00 у креативному просторі “Na пошті” відбудеться поетичний вечір в рамках проєкту “Галицький Трикутник”.


Про це журналістам “Артефакту” розповів організатор проєкту Юрій Ліщук.

 

“Кожне із міст схоже на окремий організм – кілька ж таких організмів формують своєрідне середовище, що впливає на всіх, хто в ньому є. Труднощі і виклики цього середовища, його складових – те, з чим ми маємо справу щоденно. І це хочеться переповідати, про це хочеться говорити, таким чином проявляючи любов до міста, в якому народився чи проживаєш.”

 

Саме таку концепцію/ідею просував літературно-перформативний проєкт “Галицький Трикутник”, який після двох років після свого створення і кількох пам’ятних заходів припиняє своє існування.

Але щоб остаточно стерти його, ми проведемо для вас останній захід – і де помирати поезії Галичини, як не в Тернополі, а тим паче – в рамках фестивалю “Ї”?

 

 

Читатимуть для вас: Юрій Ліщук, Роман Воробйов (обоє – Тернопіль), Павло Щепан і Роман Коржик (обоє – Львів).


Про що подія?

Це — читання/перформанс чотирьох авторів, метою якого є передача особливостей міст та їхніх мешканців, їхніх проблематик, спорідненостей та унікальностей через вірші авторів та взаємодію з аудиторією. Особливістю є те, що автори, котрі беруть участь, мають обов’язково мати зв’язки з основними трьома містами Галичини – Львовом, Тернополем та Івано-Франківськом.

Чому саме ці автори?

Автори підбирались, посилаючись на їхній доробок та досвід в подібного роду заходах. Кожен з цих авторів своєрідний і має власні стиль, тематику текстів і подачу для аудиторії. Насправді ще від Івано-Франківська мав виступати Богдан Кирста, але з певних обставин йому не вдасться бути присутнім на заході.

Чому саме Тернопіль, Львів, Івано-Франківськ?

Це питання доволі просте — Львів, Івано-Франківськ і Тернопіль є єдиними обласними центрами української частини Галичини, і вони, як не дивно, відрізняються один від одного. Навіть попри те, що Львів сам по собі — культурна столиця України, Франківськ та Тернопіль мають власні козирі, адже з першого походить явище “станіславського феномену”, котре визначило обличчя сучукрліту, починаючи з 90-х років 20-го століття, а друге у свою чергу відоме студіями “87” та “Сім Герц”, а також рухом “Тернопільська поезія мертва”, котрі й створили автентичний образ Тернополя на літературній мапі України.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *