Українець створив унікальну мапу спогадів про Голодомор

Українець Олександр Іванов створив онлайн-мапу спогадів про Голодомор 1932-33 років. Кожна позначка на карта прив’язана до георгафічної локації, про яку йдеться в спогадах. Позначка кіноплівки: відеоісторія, конверту – текстова історія, фотоапарата – світлини.


Смерть мільйонів людей сприймається як статистика. Історія кожної людини, яка пережила Голодомор, сприймається як трагедія. Витратьте кілька хвилин і подивіться чи почитайте спогади про Голодомор близько до свого населеного пункту.

Карта містить сотні позначок, але це лише початок. Існують десятки тисяч спогадів про Голодомор. І всі вони мають бути нанесені на карту. Тому, прошу небайдужих людей долучатися. Надсилайте спогади про Голодомор, яких немає на карті на адресу holodomorgenocide@gmail.com.

Хто хоче долучатися до наповнення мапи – пишіть приватні повідомлення. Запрошую також до співпраці профільні інститути та музеї, – пише творець мапи.

Нагадаємо, що сьогодні, 24 листопада, в День пам’яті жертв Голодомору, в результаті якого загинули мільйони українців, публікуємо архівні матеріали різних років, що тим чи іншим чином стосуються трагічних подій 85-річної давності. Щоденник звичайного українського селянина Нестора Білоуса розповідає про передумови Голодомору та про саму трагедію з точнiстю наукового дослідження.

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *