Називай мене Бобулом чи… Ленноном. ТОП-5 готелів, де зупинялися живі легенди

Селфі з табличкою «Іменний номер Іво Бобула» має і Жадан, і Хливнюк. Вірастюк пішов іще далі – кілька років тому відзняв скандальний ролик і виклав у мережу. У ньому Василь смачно тролить інтер’єр апартаментів готелю і самого метра. «Йоханий бабай! Я ж тут не зможу заснути» – сказав стронгмен. На що Бобул відповів, що Вася зайшов не в ті двері. Та не нашими селебріті єдиними, де ще залишили свої сліди живі легенди? Фанати, занотовуйте і пакуйте валізи, пише YABL. 


«Буковина», Чернівці

Про цей готель і йшлося вище. Можете собі уявити, що почалося після гнівного допису Іво Васильовича у Facebook… Читати коментарі на кшталт: «Руки геть від Бобула!» і «Хто такий той Вася взагалі?» можна було лише з поп-корном (про це навіть окремо писав Притула). Словом, жарти жартами, а тепер готель облюбував сам Винник. Схоже, скоро з’явиться нова табличка. Як ви вже зрозуміли, там постійно чекіняться українські селебріті, а тепер, напевно, ще й почнеться паломництво вовчиць. А що ж стосовно номера Бобула? Складно щось додати до слів Вірастюка, бо ми самі там не були. Але відео Василя подивилися уважно. Це дійсно музей народного артиста – зі сценічними костюмами за склом, ратитетними деталями, доволі скромним джакузі і фотоколажами. Визначити стиль інтер’єру складно (дивіться фото). Сам Іво запевнив: «Багато іноземних та наших українських гостей, які проживали в цьому номері, пишалися тим, що в Україні є такий артист, який має іменний номер у чудовому готелі «Буковина». А ми раді, що взагалі про це дізналися. Вірастюк – бог маркетингу.

The Savoy, Лондон

Поріг легендарного готелю неодноразово переступали Вінстон Черчилль, Марія Каллас, Чарлі Чаплін та Кетрін Хепберн. Тривалий час він був резиденцією французького імпресіоніста Клода Моне – саме у його стінах митець написав понад 70 своїх полотен. Але й тут не обійшлося без курйозу. Через кілька років після того, як у готелі відкрився іменний Monet Suite, хтось із дуже прискіпливих поціновувачів викрив «зраду». Далі за справу взявся мистецтвознавець і з’ясував, що якби Клод Моне писав картини саме в цьому номері, то види на Темзу були б іншими, і він дійсно жив у сусідніх апартаментах. Після масштабної реконструкції Monet Suite з’явився там, де і мав бути. Щодо стилю, то всі номери готелю витримані в завжди актуальному ар-деко: мармурові ванні кімнати, найкращий текстиль, дорогі меблі, фото гостей-знаменитостей… А Suite Marlene Dietrich незмінно прикрашений букетом з 12 рожевих троянд – саме такий вона замовляла щоразу, коли тут зупинялася.

Fairmont Montreux Palace Hotel, Монтре 

Після того, як Володимир Набоков написав «Лоліту» і продав права на її екранізацію, він уже міг дозволити собі писати романи, не закрившись у туалеті (і таке бувало!), а в окремому кабінеті першокласного європейського готелю. Разом із дружиною Вірою письменник оселився тут 1961 року, як він гадав, ненадовго, а фактично – до самої смерті, аж на 16 років. Набоков займав відразу кілька кімнат на шостому поверсі (його тепер так і називають – Nabokov’s Floor) з балконом, на якому він любив позувати фотографам і насолоджуватися видом на озеро і відображені в ньому Альпи. Працювалося генію тут дійсно добре: в Монтре він створив кілька романів і переклав «Лоліту» російською, чим забезпечив собі гідну старість. Сьогодні Nabokov Suite – це справжній дім-музей, де витримано все за найвищими вимогами до 5-тизіркових готелів. Класичні інтер’єри доповнені сучасними технологічними рішеннями, проте атмосферу зберегти вдалося.

Hotel Chelsea, Нью-Йорк

Наприкінці 19-го століття ця 13-типоверхова будівля в стилі вікторіанської готики була найвищою спорудою у Мангеттені. А в 1905-му тут відкрився готель, гостьова книга якого може запросто слугувати навчальним посібником з американської культури – від пізнього Марка Твена до Джона Бон Джові. Золотий вік готелю прийшовся на 1960-ті. Найкраще тогочасну атмосферу описав Леонард Коен, який жив у номері 424: «О четвертій ранку сюди можна завалитися з карликом, ведмедем і чотирма дівчатами, привести їх до себе в номер, і ніхто тобі слова не скаже». У 2011 номері свої пісні писав Боб Ділан, Джим Моррісон зупинявся в 411-му, не виключено, що в його двері стукав Енді Воргол, який у 1966-му році знімав у готелі свою «Дівчину з Челсі». Найскандальніша історія трапилася тут в 1978-му і сильно підірвала репутацію закладу: накачавшись наркотиками, лідер Sex Pistols Сід Вішез у номері 100 зарізав свою дружину Ненсі Спанджен. Про це в готелі згадувати, звісно, не любили, тому й номер ліквідували – розділили на кілька кімнат. Втім, готель – досі один із найвідоміших у світі, ще б пак, це ж справжній притулок американської богеми. Дизайн легендарних номерів – еклектичний, суміш ар-деко, модерну, місцями мінімалізму і навіть поп-арту. Наразі готель перебуває на реконструкції до 2019-го року – яким він буде нині, скоро дізнаємося.

Amsterdam Hilton, Амстердам

Саме цей готель став місцем проведення знаменитої акції Bed-in for Peace, яку влаштували Джон Леннон і Йоко Оно. Вони одружилися 20-го березня 1969-го року в Гібралтарі, а вже 25-го заселилися до апартаментів під № 902 в Amsterdam Hilton, де й почався їхній медовий місяць. Як годиться, тиждень вони провели в ліжку, проте з 9 ранку до 9 вечора приймали репортерів. Народу збиралося багато: після виходу альбому Two Virgins, на обкладинці якого були зображені абсолютно голі Джон і Йоко, всі чекали, що вони займуться коханням просто перед камерами. Але молоді зустрічали пресу в застібнутих на всі ґудзики піжамах і не гарячим сексом, а проповідями про мир в усьому світі. Daily Mirror тоді писала: «Леннон, схоже, остаточно з’їхав з глузду». Джон відповідав: «Якщо заради хорошої справи потрібні клоуни, ми з Йоко погоджуємося ними бути». Пізніше амстердамський Hilton Леннон обезсмертив у своїй «Баладі Джона і Йоко». Сьогодні в легендарних апартаментах мало що змінилося: хіба номер 902 на 702. В інтер’єрі John &Yoko Suite досі панує гігантське ліжко, а вікна і стіни прикрашають слогани: Bed peace та Hair peace.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *