5 цікавезних фактів про Марка Твена 

Все, що ви хотіли знати про Марка Твена, але боялися запитати.

1.Марк Твен – це літературний псевдонім. Справжнє ім’я видатного американського письменника Семюел Ленгхорн Клеменс. Крім цього, у Твена також були псевдоніми Бродяга, Джош, Томас Джефферсон Снодграсс, Сержант Фатом і Епамінондас Адрастус Блаб.

2.Автор пояснював, що походження псевдоніму Марк Твен пов’язане з термінологією річкової навігації. У юності майбутній письменник працював на пароплаві, який курсував річкою Міссісіпі. Безпечна глибина для проходження судна дорівнювала двом морським сажням (3,7 метра). Дану цифру після вимірювання спеціальним приладом зазвичай вигукували як «by the mark twain», де twain – архаїчна форма числівника two.

3.Марк Твен дружив із одним з найзагадковіших людей свого часу – винахідником Ніколою Теслою. Письменник і сам запатентував кілька винаходів – саморегулюючі підтяжки і альбом для вирізок з клейкими сторінками.

4.А ще Твен обожнював кішок і ненавидів дітей (навіть хотів поставити пам’ятник царю Іроду). Одного разу він заявив: «Якби можна було схрестити людину з котом, людська порода від цього тільки виграла б, а от котяча – явно б погіршилася».

5.Твен був завзятим курцем (саме йому належить авторство фрази, яку відтепер приписують всім підряд: «Немає нічого простішого, ніж кинути палити Я то знаю, я проробляв це тисячу разів»). Він почав курити, будучи восьмирічним хлопцем, і до самої смерті викурював від 20 до 40 цигарок щодня. Сигари письменник обирав найбільш смердючі і завжди найдешевші.

Роман Коржик

1 Comment

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *