Вільям Берроуз. 8 фактів про письменника, символа біт-покоління

Вільям Берроуз, поряд з Аленом Гінзбергом та Джеком Керуаком, є одним із найяскравіших представників біт-покоління та американської літератури ХХ століття.  До вашої уваги деякі цікаві факти з життя цього непересічного автора.

1) Термін хеві-метал вперше з’являється в романі Берроуза «Нова Експрес» 1964 року.

2) Берроуза можна побачити в кліпі групи U2 на пісню “Last Night On Earth” з альбому Pop(1997).

3) Берроуза можна побачити в кліпі групи Ministry на композицію «Just One Fix” з альбому Psalm 69(1992).

4) Американська рок-група Steely Dan названа по імені парового фаллоїмітатора з роману Берроуза «Голий сніданок».

5. Вільям Берроуз брав участь у створенні комп’ютерної гри The Dark Eye (1995). Він озвучив декількох персонажів, а також прочитав твори Едгара По під супровід сюрреалістичних колажів, у двох відеороликах. Ці твори – «Маска Червоної Смерті» і «Аннабель Лі».

6. Деякий час Берроуз відвідував центри саєнтологів, а потім все життя активно з ними боровся.

*Саєнтологія (від лат. scio і грец. λόγος) — релігійно-філософське вчення, що було засновано і розвинено американським письменником-фантастом Л. Роном Габбардом у 1950-х роках.

7. У 1992 році Курт Кобейн (соліст і гітарист легендарної Nirvana) і Вільям Берроуз спільно записали сингл «The Priest They Called Him», Берроуз читав тексти під гітарний акомпанемент Кобейна.

Сингл включає в себе один запис тривалістю 9 хвилин 42 секунди, на іншій стороні пластинки були вигравірувані автографи Берроуза і Кобейна.

8. Ось що писав письменник після смерті своєї дружини – Джоан Волмер:

Я змушений з жахом визнати, що якби не смерть Джоан, я ніколи не став би письменником , змушений усвідомити, до якої міри ця подія послужила причиною мого письменства і сформувало його. Я живу з постійною загрозою одержимості духом, з постійною необхідністю уникнути його, уникнути Контролю. Так смерть Джоан зв’язала мене з загарбником, з мерзенним Духом і підвела мене до тієї довічної боротьбі, з якою у мене немає іншого виходу – тільки писати

Берроуз сам же і вбив дружину. У розпал однієї вечірки  6 вересня 1951 року письменник розповідав своїм друзям про плани переїхати з родиною до Південної Америки – він мріяв жити, займаючись полюванням. Почувши байки п’яного чоловіка, Джоан сказала, що якби Вільям був мисливцем, то на пару з ним вони б голодували. У відповідь на це Берроуз попросив її поставити склянку на голову. Гостям Берроуз сказав, що «прийшов самий час постріляти в стилі Вільгельма Телля».

Але письменник замість скянки, влучив  дружині в голову.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *