5 поетів, 5 метафор. Творчий салон у Львові
5 листопада у львівській вінтажній кав’ярні “Штука” відбувся творчий салон під назвою “Take 5”. П’ятеро молодих поетів читали свої вірші авдиторії, після чого у кращих традиціях літературників пішли разом пити вино.
Молода поезія, як невитримане винo – можна пити багато, довго не п”яніти, але момент спяніння настає неочікувано. Ніколи не знаєш, чого чекати від молодого автора, якою влучною метафорою вистрілить він та які рефлексії матимеш опісля знайомства з цими творами.
Своє молоде вино на цьому творчому салоні розливали Мар”яна Зеленюк, Володимир Кауфман, Ірина Юрковська, Назар Данч та Любомир Серняк.
Досвід журналу “Артефакт” у знайомтсві зі згаданими авторами дуже різноманітний. Поезія Мар”яни Зеленюк прийшла до нашої редакції через презентанцію молодіжного випуску журналу “Дзвін”, що відбувалася на філологічному факультеті.
З Володимиром Кауфманом знайомилися наприкінці літа на поетичному вечорі “Співголосся”. Його поезія про львівське гетто та рефлексії на тематику Голокосту набули ще більшої аткуальності після того, як автор провів нашим журналістам нічну екскурсію на “Цитадель” – місце масових розстрілів євреїв у Львові під час нацистської окупації.
Для Ірини Юрковської, за її словами, то був перший публічний досвід читання.
Назар Данч уже поставав перед нами як літературний критик коли у “Книгарні Є” відбулося обговорення роману Сергій Жадана “Інтернат”.
Любомир Серняк став новою точкою дотику у наших стосунках із львівською поезією.
Загалом, такі вечори дають добрий результат. Молоді автори звучать у публічному просторі, а інші поети дізнаються про можливість до звучання. Однак, формат творчого салону передбачає дискусію, запитання до авторів, як про їх особисте так і до метафори текстів.
Читач стає ближчим до автора, ніж то за умови, коли поет має сцену та регламентований виступ читає та просто йде собі.
Присутність журналістів та представників медіа на таких заходах є важливою. Бо література та культура мають бути у пресі – як у крафтових журналах, так і у великих виданнях на кшталт “Української правди”. Це є момент популяризації читання, промоції літератури. Бо суспільство, яке читає, більш успішне.
Проблеми України починаються не з корупції, війни та пасивності громадянського суспільства. Проблеми України починаються з того, що люди мало читають, мало думають та мало рефлексують.
Роман Коржик
Дизайн: Микола Чихарівський
Post a comment