Гарвардський історик Сергій Плохій представив нові факти про Голодомор та презентував свої книги у Полтаві

Професор Гарвардського університету Сергій Плохій презентував полтавцям свій науковий доробок: книги “Царі та козаки”, “Брама Європи”, а також розповів невідомі факти про Голодомор.


Гарвардський історик Сергій Плохій показує карту кількості жертв Голодомору з цифрового атласу України. Над ним американські вчені працюють п’ятий рік. Це дослідження відкриває нові факти про геноцид 1932-33 років.

Деякі з них озвучив директор Українського інституту в Гарварді Сергій Плохій.

“Голод, і в тому числі 1932-1933 років, найбільше вдарив по Півдню. Це там, де традиційно голоди відбувалися через посуху. Наша карта показала зовсім інше. Серед областей, найбільш уражених голодом, — сучасна Полтавська область. Те, чого ми перед цим не знали і не уявляли”, — говорить історик.

На екрані – ще мапи. Ці — про ленінопад в Україні. Учений пояснює: є залежність між кількістю знесених пам’ятників та мовою спілкування жителів, релігійністю і ставленням до Голодомору.

Слідкувати за цим дослідженням та знайомитися із його результатами у режимі он-лайн може кожен охочий.

Гарвардський вчений також написав книжку “Царі та козаки”. У ній є відомості й про Полтавщину. Викладач педуніверситету імені Короленка Ігор Сердюк пояснив, чим вона “візьме” читача.

“Я думаю, що всім присутнім буде цікаво, адже це стосується нашого контексту, бо Полтавщина — це добра половина Лівобережної Гетьманщини, про яку йтиме мова в тій книзі”, – зазначає Сердюк.

Під час другої зустрічі Сергій Плохій розповідає про книгу “Брама Європи”. За неї нагороджений Шевченківською премією. Професор говорить: вирішив її написати, бо з початком Революції Гідності американці зацікавилися Україною та її історією.

“Україна тоді з’явилася на шпальтах американських газет і журналів. І досить було багато речей, які не відповідали дійсності. Питання полягало в тому, що сьогодні до України є інтерес, а завтра він може зникнути. Треба було подати цю інформацію тоді, коли на неї був попит”, – пояснює історик.

На зустрічі з науковцем — історики, журналісти, вчителі, школярі та громадські активісти. Співробітник “Центру археології” Михайло Коваленко вже прочитав “Браму Європи”.

“Мені дуже сподобалося. “Наливайкова віра” також досить фахова. Знайомство з цими книгами посприяло, що я сьогодні на цій презентації”,— говорить Михайло Коваленко.

“Брама Європи”, за словами її автора, — відповідь російській пропаганді. Саме остання не давала американцям у повній мірі зрозуміти, що ж насправді відбувалося на Майдані та сході України.

Роман Коржик, Ярослав Журавльов, Дмитро Гонтаренко, Poltavske.TV

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *