Нормандський формат – game over? Як Україні змусити Росію знову сісти за стіл переговорів

Чи може Україна проводити міжнародні переговори із врегулювання ситуації на Донбасі, але без участі Росії, якщо Кремль ігнорує будь-які спроби нашої держави налагодити діалог? Нормандський формат – game over? 

Про це і не тільки говорила лідерка партії УДАР Віталія Кличка Оксана Юринець у прямому етері на 4 каналі:
“Потрібно шукати інші формати, рухатися та показувати свою проактивність. Але коли всередині країни ситуація затягується через незрозумілі та не визначені речі, то нам буде складно щось прогнозувати.
Західні партнери хочуть говорити із сильними, з тими, хто дотримується слова. Ви подивіться, що робилося у напрямку реалізації певних домовленостей. Можна було все обіцяти, але погляньмо – на якому етапі наші реформи? Ми маємо показувати нашу спроможність. Дипломатичний фронт – ще один фронт, на якому потрібно вигравати й тут у нас повинна бути чітка реакція”, – говорить Оксана Юринець

Варто зазначити, що прессекретар президента Сергій Никифоров заявляє, що продовження Нормандського формату перебуває “під великим питанням”:

“У мене зараз немає однозначної відповіді. Сам Нормандський формат, його продовження — під великим питанням. Ніяк не можуть домовитися щодо наступного саміту в Нормандському форматі на найвищому рівні, навіть міністри поки не зустрічаються.Тобто тут і політична частина, політичний порядок Нормандського формату під великим питанням, що говорити про екологію. Поки що відповіді немає, хоча це дуже правильна тема для обговорення на високих рівнях у Нормандському форматі”.

Як пише Українська правда,

Востаннє радники лідерів “нормандської четвірки” зібралися на зустріч у форматі відеоконференції у листопаді 2020 року. До цього лідери країн зустрічалися у Парижі у грудні 2019 року після трирічної перерви.

12 жовтня у Парижі заявили про проведення у найближчі тижні зустрічі міністрів закордонних справ країн “нормандської четвірки”. 

Ця заява з’явилася після того, як президент Франції Еммануель Макрон і канцлер Німеччини Ангела Меркель провели телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським, а потім окремо іншу розмову з президентом Росії Володимиром Путіним.

Водночас Лавров заявив, що зустрічі міністрів у Нормандському форматі найближчим часом не буде, і що Україна, за словами Лаврова, нібито “перекручує факти” і “не виконує минулі домовленості“.

4 листопада глава МЗС Дмитро Кулеба розповів, що Росія надіслала свої пропозиції до Німеччини, Франції та України щодо того, яким має бути заключний документ потенційної зустрічі міністрів закордонних справ. На думку Кулеби, ці пропозиції лише підтверджують, що Росія продовжує уникати зустрічі.

 

 

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *