Атака на місцеве самоврядування. Мер Чернігова Атрошенко заявив про тиск з боку Офісу Президента

Мер Чернігова Владислав Атрошенко стверджує, що Офіс Президента пропонує закрити проти нього провадження та не вручить підозру, якщо він припинить співпрацю з партією «УДАР» та не заважатиме кандидатам від «Слуги Народу» на 206 окрузі.


Пряма мова:

«Ввечері 23 грудня, один чиновник з конкретним прізвищем та конкретною посадою, передав мені повідомлення від заступника керівника Офісу Президента Кирила Тимошенка – умови послаблення тиску з боку правоохоронних органів:

ОП дасть команду силовикам згорнути провадження, за умови якщо Атрошенко:

1. Дистанціюється від Віталія Кличка та припинить співпрацю з партією «Удар».
2. Не висуватиме представника своєї команди та не заважатиме кандидату від «Слуги народу» перемогти на 206 окрузі;

В іншому випадку Офіс президента посилить тиск силовиків і останні вручать мені підозру найближчим часом. Саме таку інформацію останніми днями представники ДБР передають мені через моїх знайомих.

Я чітко кажу – НІ!», – говорить градоначальник Чернігова.

Він також додає, що не піде на подібні домовленості із «зеленими», бо чинна влада є непрофесійною та нездатною вчасно генерувати адекватні рішення на колосальні виклики та загрози, які стоять сьогодні перед країною.

На думку мера Чернігова, ця влада сама є найголовнішим джерелом нестабільності в країні, щодня робить її слабшою, веде її в прірву економічного падіння, втрати суб’єктності, намагається встановити авторитарну систему управління державою, згортає децентралізацію, скочується до тиску на вільні ЗМІ, та політичного переслідування своїх опонентів.

 

«Піти на домовленості з Офісом президента за цих обставин, це зробити свідомий крок проти своєї країни. Хай краще вручають мені підозру в тому, що я ніколи не здійснював. Адже за 6 років своєї роботи міським головою, я не взяв жодного хабаря та не прийняв жодного рішення проти нашого красеня Чернігова. Саме тому, при чи не найменших фінансових можливостях серед інших обласних центрів України ми маємо факт чи не найкращої динаміки розвитку міста. Я вже казав і повторю ще раз – я не стану «слугою» офісу президента, бо служу своїм виборцям і своєму рідному Чернігову, – сказав Атрошенко.

 

Це вже не перша спроба тиску на місцеве самоврядування зі сторони «Слуг народу».

Ще у листопаді велися запеклі дискусії з приводу нового законопроєкту про столицю, який пропонують та хочуть прийняти «Слуги народу». Якщо по суті, вони пропонують, щоби голову Київської міської державної адміністрації призначав Президент України. Зараз же голова КМДА обирають люди й ним Віталій Кличко, є лідер партії «УДАР» і це муляє око чинній владі.

Владислав Атрошенко

Кожна місцева громада сама має обирати свого лідера, щоби він захищав її інтереси, працював на благо свого міста й коли не виконував деякі зобов’язання, то ця громада могла контролювати його роботу, висувати претензії та допомагати у розв’язанні незакритих задач. Тим паче – коли мова стосується Києва. Ну просто не може призначатися Президентом людина, за яку голосують понад 50 % мешканців міста, яка має такий рівень легітимності й керує найбільшим містом країни.

Тому ці дії «Слуг» є спробою узурпувати владу в країні. Добре, що цей закон поки не прийняли. Але є велика ймовірність, що Верховна Рада знову повернеться до його розгляду. Тож маємо тримати руку на пульсі новин і робити все, аби це питання більше не розглядалося. Бо якщо сьогодні президентська фракція забере собі право призначати очільника Києва, то завтра почнеться наступ на місцеве самоврядування Львова та інших міст України, як нині починається атака на місцеве самоврядування Чернігова.

Місцеве самоврядування – це основа європейської політичної культури. Раніше існувала така інституція як Магдебурзьке право, котра давала містам право на самоуправління. Саме ця інституція пройшла свою еволюцію та перетворилася в те, що ми сьогодні називаємо місцевим самоврядуванням – право кожної громади обирати своїх очільників, мерів, депутатів та контролювати їх діяльність. Це право не можна віддавати Президенту, бо в країні повинна діяти реальна система поділу влади, система стримування та противаг.


Друзі! “Артефакт” – це незалежний журнал про культуру. Нас ніхто не фінансує. Тому підтримайте авторів. Тут посилання на платіж через монобанк. Дякуємо!

А це карта приватбанку:

4149 4991 1010 5317

А ще у нас є свій магазин крутих футболок на історичну та культурну тематику. Ви можете придбати футболку, светр чи горнятко й цим підтримати наш журнал!

 

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *