Амнезія історичної пам’яті. Оксана Юринець розкритикувала Німеччину за проросійську політику
Оксана Юринець вважає, що Німеччина має амнезію історичної пам’яті, а Британія – чи не єдина країна континенту яка прекрасно пам’ятає ХХ століття й тому допомагає Україні.
«Схоже на зраду». Такими словами лідера партії «УДАР» Віталій Кличко прокоментував дії німецької влади, яка продовжує підтримувати ідею запуску газогону «Північний потік-2» та блокує постачання летальної зброї Україні. На тлі загрози повномасштабної агресії Росії такі дії країни, яка по суті, є лідером Європейського Союзу – виглядають як справжня зрада.
Німеччина провалюється в амнезію історичної пам’яті, забуваючи важливі уроки минулого: Друга Світова війна також починалася зі співпраці Німеччини та Росії. Ніби й маємо дежавю, однак позитиву додає Велика Британія, яка схоже позбулася цієї амнезії й прекрасно пам’ятає уроки минулого. Тому англійці й постачають нам збою, консультують та готові створити новий безпековий союз, котрий користувачі соціальних мереж вже прозвали як УПА – Україна, Польща, Англія, – пише Оксана Юринець.
Й хоча офіційний Лондон покинув ЄС, а Берлін грає на руку Путіну, ми повинні чітко стояти на проєвропейських позиціях. Чому? Бо ми завжди були частиною Західної цивілізації. Гарвардський історик Сергій Плохій дуже влучно назвав свою книгу з історії України – «Брама Європи». Бо ми справді захищаємо Європу від російської агресії, першими приймаємо удар.
Тож саме нам треба нагадати Німеччині, що Європейський Союз створювався не з метою підігравання Росії. Його створювали аби налагоджувати безпеку, мир та економічну співпрацю у Європі. Бо якщо Берлін забув про це, питання чи готовий він буде знову платити за свої помилки?
Більше матеріалів про українську та світову політику – читайте у розділі політика на сайті журналу Артефакт.
Друзі! “Артефакт” – це незалежний журнал про культуру. Нас ніхто не фінансує. Тому підтримайте авторів. Тут посилання на платіж через монобанк. Дякуємо!
А це карта приватбанку:
4149 4991 1010 5317
А ще у нас є свій магазин крутих футболок на історичну та культурну тематику. Ви можете придбати футболку, светр чи горнятко й цим підтримати наш журнал!
Переглянути цей допис в Instagram
Post a comment