Кандидати 3.14. Випуск #1. Сергій Каплін

Привіт, мій дорогий молодняк (так вас називають політтехнологи). 31 березня на нас чекають вибори президента, саме тому я дістаю із шафи свій диплом політолога, закочую рукави худі, ставлю на зарядку айкос і запускаю проект «Кандидати 3.14» (промовляти як «Кандидати ПІ», поняли прикол?). У цьому проекті я коротко і доступно розповідатиму юнцам про чувачків, які хочуть керувати країною наступні пять год. Ви скажете, що аполітичні і не підете голосувати? Тоді я скажу шо ви дурачкі і ваш голос зіллють на каруселі того дяді/тьоті, який/яка більше заплатить. Так шо технічно ви таки проголосуєте, але не по своїй волі. Тому на вибори йти треба. Але до того треба прочитати «Кандидати 3.14». Пагналі!


Станом на 13.01.19 на сайті ЦВК зареєстровано тільки 5 кандидатів. Почнемо з першого за списком – Сергія Миколайовича Капліна.

Хто кандидат па жізні: Па жізні Каплін двічі народний депутат, спочатку від партії Кличка, а потім Порошенка, шо, в принципі те саме. Разом з тим, Каплін очолює «Соціал-демократичну партію» (ліва ідеологія), яка раніше мала назву «Партія простих людей».

Шо по досвіду:

З цим у Капліна все добре. У 18 років заснував власне ГО, у 20 став дірєктором «Кременчуцького шкіряно-лимарного комбінату», пізніше був президентом Корпорації «Екологічні ресурси» (прікол, да?), працював у Київраді, Верховній раді, Міністерстві закордонних справ і ще багато-багато де. Не знаю як вам, а мені така кар’єра здається надстрімкою, бо я у 18 років тіки длубався у носі і прогулював пари (і у 20 теж).

Картинки по запросу сергій каплін

Фото: Інформатор

Шо по передвиборній програмі:

В двох словах – нічо нового. Може я юнєц і нічо не знаю, але шось воно попахує популізмом «а-ля Юля Т.». Каплін обіцяє у 2019 році підняти мінімальну пенсію до 5к, мінімальну ЗП до 10к, при цьому зменшити ціни на газ для населення у 4 рази. Звідки буде брати на це все гроші – програма замовчує. Нам з вами, дорогий молодняк, Каплін обіцяє стипендії на рівні прожиткового мінімуму, гарантію першого робочого місця та соціальне житло для молодих сімей. Якщо цікаво шо він ще там каже – ось лінк.

Шо по дєньгам: Декларація Капліна каже, шо він живе на одну ЗПшку. І в це можна повірити, бо у 2017 він отримав 244130 грн зарплатні (мені б так). Більше того, Апарат Верховної Ради йому ще і 191080 грн оренди хати покрив і 38170 проїзду по Україні (метро по 8 грн, все ж таки).

Шо по факапам:

Памятаєте, як у фільмі «Сяйво» Джек Ніколсон сокирою рубав двері, за якими ховалася дружина головного героя стрічки? Подібна ситуація була і у Капліна у 2014 році. Тіки рубав він двері кабінету мера Полтави. Осьо лінк.

Але на цьому полтавські пригоди Капліна не закінчилися. Бо у тому ж 2014 копи відкрили проти нього справу за погрози судді. Осьо лінк. 

У Кийові політик теж встиг відзначитися. У 2017 році, будучи нардепом, він дуже хотів шось сказати Міністру юстиції. Тому, разом з колєгами зламав двері і вдерся до будівлі міністерства. Осьо лінк.

Ну і трошки по роботі. «Чесно» каже, шо Каплін став одним із топових депутатів-прогульників 2017 року. Осьо лінк.

Прогнози юнца:

Можу припустити, шо Каплін не пройде навіть у другий тур. А на вибори йде, шоб розпіарити свою Соціал-демократичну партію, від якої, власне, і висувається. Бо у жовтні 2019 відбудуться вибори до Парламенту, і схоже, шо Каплін готує сани з літа, а своїх «соціал-демократів» з зими.

Кость Левицький

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *