Свято музики у Львові 2024: як місто заграло з усіх околиць, щоб допомогти ЗСУ

21 червня 2024 року Львів прокинувся звуками проїжджаючих до бруківці машин, кур’єрів на мопедах та щебетання пташок. Але вже о 13й годині місто ожило музикою: дитячі хори, вінілові платівки, ді-джеї, співи під гітару, джаз, реп, етно-гурти, рок… Так Львів вже 12й рік відмічає всесвітнє свято музики, започатковане у Франції 130 років тому. Та цього року ціль – не лише дарувати радість звучання музики, але й зібрати на 12 FPV дронів для музикантів, які сьогодні захищають нашу країну.

 

Цього року в честь свята зіграли 130 виконавців. Музика захоплювали парки, літні тераси, заводські приміщення (так, так, Artefact Space теж брав участь в фестивалі) і навіть баскетбольний майданчик. І раптом вам не довелось потрапити на свято музики у Львові цьогоріч, запрошуємо до занурення у це дійство через фото та репортаж!

 

 

Починається наша подорож в розпал спеки. На годиннику 15:00, а ми проходимо церкву Пресвятої Євхари́стії, й потрапляємо в закапелок Маркіяна Іващина. Там свій виступ починають джазмени гурту Groove Syndicate. Поціновувачі джазу займають всі вільні місця на літньому майданчику Дзиги, а перехожі зупиняються й знімають відео на згадку.

За ними на сцені виступає Мія Рамару, кількість рук з телефонами густішає, люди підспівують, хтось тримає в руках букет. Свято впевнено набирає обертів. 

 

 

 

 

 

Та ми повинні ще подивитись на інші локації, тож пригинаючись пробігаємо повз ліс рук з телефонами, йдемо повз знайому вже нам церкву, вулицею Федорова. Вже здалеко чуємо дзвінкий спів, що летить з тераси бару “Інші”. Тут вокалом і грою на фортепіано дивує IPATOVA.

Хочете знати як звучали інші вулиці? Йдемо хутчіш! Звертаємо на Староєврейську. На літньому майданчику Дикого дому – пісні під гітару від Романа Коваля, а на LM Bar качає сет ді-джей Pushking.

 

Нумо заглянемо ще на проїзд Кривої Липи. Там у Vinil Club грає сет Danya Bilous. А в десяти метрах, на локації Цукор Блек, дивує репом й експерементальною музикою творча хіп-хоп формація Culture Crew. 

Повертаємось від андер-сцени на вулицю Вірменську. Там, в парі десятків метрів від Дзиги одна з головних сцен сьогоднішньої події – Сцена ім. Євгена Гулевича та всіх полеглих за свободу. Тут якраз співає під гітару Brother Hill – мандрівний співак з Огайо, США. Виконавець дивує публіку непоганою українською мовою, й каже, що Львів, а особливо Вірменська вулиця у Львові – його улюблене місце. Тож він доєднується до цього фестивалю, щоб підтримати Україні, нашу армію та наблизити перемогу.

Що там на другій головній сцені сьогоднішньої події? Ходімо у вже знайоме нам місце –  в закапелок Маркіяна Іващина. Тут співає Соломія Чубай. Перші дві пісні – на вірші Іздрика.

Тим часом біля бару “Інші” виступає Rebeka Mikhaeli.

Зовсім поруч – Порохова вежа і найвідоміший у Львові баскетбольний майданчик. В баскетбол тут сьогодні грають під діджейські сети DeBass. Гра набирає драйву й стає справжнім стрітболом.

Ввечері в центрі виступають найвідоміші виконавці. “На десерт” лишились гурти NAZVA, Мертвий Півень та Пиріг і Батіг. На вулиці Вірменській та на сусідніх все поглинає людський гамір. Всі поспішають зайняти найкраще місце ближче до сцени. Дітей саджають на плечі, домашніх улюбленців беруть на руки. Багато посмішок, зустрічей, обіймів. Таким Львів не був уже давно.

Виступає гурт NAZVA, бажаючих послухати більше, ніж місця. Тож протискаємось, щоб передати атмосферу в закапелку Маркіяна Іващина.

21:00 і на зміну Назві та сцену виходить гурт Мертвий півень. Публіка підтримує виконавців оплесками та радісними криками. 

Коли темнішає, люди вмикають ліхтарики й хитають телефонами під музику. Закапелок наповнюється спільним теплом, радістю від простого прослуховування музики. На секунду все це скидається на Україну таку, якою вона була раніше, до нападу країни-агресора. Чи на мирну Європу. Але всі пам’ятають ту велику ціну, яку платять захисники на фронті, аби ця подія могла статись. Разом з цією радістю в моменті, в серці з’являється бажання: щоб через декілька років таке свято музики могли відсвяткувати у всіх українських містах під мирним небом. В Харкові, Херсоні, Маріуполі, Краматорську, Мелітополі та інших. Щоб згадати героїв, ціну свободи та просто насолодитись звуками музики.

 

А щоб наблизити таку реальність, доєднуйтесь до збору на 12 FPV дронів. 

 

Текст і фото: Олена Гуліус

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *