Співачку Beyonce та репера JAY-Z звинуватили у плагіаті. А все через пісню Break My Soul

У США – несеться музичний скандал. Гурт Da Showstoppaz подав до суду на Beyonce та репера JAY-Z. І все це – всього через одну фразу. Але в тому й суть реп-музики, яка будується на семплах – повторюванні однієї й тієї ж фрази багато разів.

Розповідаємо, що сталося – простими словами та конструктивно.

Є така пісня – Break My Soul. Вона з альбому Renaissance, який вийшов 2022 року. Його випустила співачка Beyonce та репера JAY-Z. У цій пісні вони беруть композицію Explode, яку зробила реперка Big Freedia та семплують цю композицію.

Що означає оце слово “семплувати”? Ну дивіться: візьміть якусь фразу, приміром “Я пас ягнята за селом”. Проговоріть її ритмічно та запишіть на диктофон. Потім завантажте цей запис на комп’ютер, увімкніть будь-яку програму для написання та зведення музики, вставте фразу “Я пас ягнята за селом” і накладайте на неї ефекти, звуки музичних інструментів. Фраза буде повторюватися, але кожні 10-15 секунд з якимось новим звучанням.

Це і називається семпл.

Вся реп-музика будується на семплах. Так було, так є, так буде – як співає гурт О.ТОРВАЛЬД.

То як же так вийшло, що співачка Beyonce та репер JAY-Z вкрали чужий семпл. Вони що, не могли придумати свій?

Виявляється, гурт Da Showstoppaz, де читають реп Тесс Ейві, Кев Буржуа, Анрі Бреггс і Браян Кларк, написали заяву в суд і в цій заяві розказали, що реперка Big Freedia, записала спільний трек із Beyonce та репер JAY-Z. Трек має назву Break My Soul. І саме в Big Freedia, за словами Da Showstoppaz, вкрала в них “унікальні фрази, мелодію та музичне аранжування” пісні Release A Wiggle.

Ось пряма цитата музикантів, які подали до суду:

“Da Showstoppaz мають авторські права на свій унікальний і характерний текст і музичну композицію Release A Wiggle. Big Freedia мала доступ до Release A Wiggle, який згодом був семплований у Break My Soul, тому, скопіювавши Release A Wiggle у пісні Explode, реперка Big Freedia порушила авторські права Da Showstoppaz”.

 

Плагіат – це погано, так не можна робити. Але у цьому випадку – факт плагіату має встановити суд.

А ви, друзі, якщо займаєтеся музикою, то краще робіть музичні цитати, аби уникнути плагіату. Якщо хочете повторити чийсь мотив, хоч словесний, хоч ритмічно-мелодійний, обігруйте його на кшталт, зі вставками своїх фраз чи мелодій.

Ось вам конкретний приклад: гурт NAZVA у пісні “Сігеле-мігеле”, яка вже набарала на ютубі півтора мільйона переглядів, використав мотив з пісні американського репера “50 CENT” “Candy Shop”, себто – цукеркова крамниця.

Послухайте.

Таке цитування не є плагіатом, оскільки мелодія відома всьому світу, обіграна на свій лад і використовується тільки уривок з музичного твору, а після цього уривку – NAZVA грає свої мотиви та авторські ходи.

Тому робіть цитати, а не плагіати й буде Вам щастя!

 

 

Друзі! Дякуємо, що читаєте нас!

Нам потрібна Ваша фінансова підтримка, аби далі робити контент, який популяризує Україну та бореться з російськими міфами, маніпуляціями та неправдою.

Моно: 5375 4141 3251 9074

Приват: 5168 7456 1163 3030

 

Ось лінки для миттєвих переказів, якщо не хочеться копіювати номера карток:

Клікай сюди, якщо карта моно. 

Натискай тут, коли приват. 

Раптом хочете підтримати через PayPal, то ось реквізити: romankorzhyk90@gmail.com

А ще у нас є крутий інстаграм – підпишіться, будь-ласочки:

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *