По-барабану на ООН. Росія не хоче звільняти українських військовополонених моряків

Кремль не збирається міняти позицію щодо можливості звільнення 24-х українських моряків: вони залишаться під вартою, попри рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права на користь України.

Про це заявив прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, передає газета «Ведомости». Він наполягає, що стосовно українців має завершитися слідство «у зв’язку з порушенням закону про кордон» і відбутися суд, передає Громадське.

Про це заявив прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, передає газета «Ведомости».

Украинские моряки были задержаны по другому поводу, но теперь служат картой в политическом противостоянии

Він наполягає, що стосовно українців має завершитися слідство «у зв’язку з порушенням закону про кордон» і відбутися суд.

25 травня Міжнародний трибунал з морського права задовольнив позов України та зобов’язав Росію негайно звільнити 3 українських військово-морських кораблів та 24 членів їхніх екіпажів.

Україна очікує, що Росія швидко та в повному обсязі виконає наказ Трибуналу В українському МЗС наголошують, що Росія порушила основний принцип імунітету військових кораблів, гарантований Конвенцією ООН з морського права, адже судна «Бердянськ», «Нікополь» та «Яни Капу» затримали в територіальних водах України. Але дії Росії в будь-якому випадку порушували б Конвенцію, навіть якщо б йшлося про територіальні води Росії — військові кораблі та їхні екіпажі не можуть бути заарештовані силовиками іноземних держав та піддані юрисдикції іноземних судів. Також українська сторона наголошує на тому, що Росія позбавила Україну кораблів, що використовуються для підтримки національної оборони.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *