Економічна правда розписала ефект від санкцій, накладених на Росію та спрогнозувала, коли вони подіють

Економічна правда зазначає: поки що проти окупантів запровадили фінансові й торговельні санкції. Перші мають найшвидший ефект, бо фінанси – це кровоносна система економіки, яка одразу реагує на будь-які зміни.


Торговельні санкції повільніші, але разом з фінансовими надійно придушують економічну активність.

В історії було чимало воєн, які мали торгове підґрунтя.

Достатньо згадати англо-нідерландські війни у 17-18 столітті за право торгувати з колоніями або опіумні війни в Китаї у 19 столітті. Тому санкції, які обмежують торгівлю певної країни, самі по собі є формою війни, пише Економічна правда.

Обмеження пересування, наприклад, авіаційного, у короткостроковій перспективі малоефективні. Тим паче, що їх відчують лише ті росіяни, які можуть дозволити собі туристичні подорожі за кордон. Таких менш як 5%.

 

Однак у довгостроковій перспективі наслідки цих санкцій будуть руйнівними для нації окупантів, адже вони позначаться на культурних та інтелектуальних можливостях цілих поколінь. Саме через свою “м’яку дію” західні країни не запроваджують візові режими з диктаторською Росією. Поки що.

 

Звісно, цивілізований світ хотів би, щоб наслідки санкції були швидкими, а їх вплив вимірювався не місяцями, а тижнями. Тож на які втрати для економіки агресора можна розраховувати й коли вони настануть?

Економічна правда розписала ефект від санкцій, накладених на Росію та спрогнозувала, коли вони подіють

Економічна правда розписала ефект від санкцій, накладених на Росію та спрогнозувала, коли вони подіють

Відповіді на ці питання залежать від багатьох чинників. Їх можна спробувати відшукати, проводячи аналогії.

Більше читайте на сторінках видання Економічна правда.


Росія почала війну проти України 24 лютого, о 4.35 ранку. Диктатор Владімір Путін офіційно не визнає це війною та агремсією, називаючи свої дії «військовою операцією», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію України».

Починаючи з 24 лютого російські агресори регулярно обстрілюють українські міста ракетами. Однак, Москва заперечує це та говорить, що бомбрадує тільки об’єкти військової інфраструктури України. В обстрілах житлових кварталів та мирного населення російська пропаганда звинувачує Збройні сили України та націоналістів.

Друзі! Ми створили проєкт Artefact Info. Це – волонтери, які у режимі 24/7 збирають інформацію про злочини російських окупантів, фіксують всі дані про бойові дії, а також – заяви культурних діячів, спортсменів, компаній. Вони пишуть велику хроніку російсько-української війни, літопис, за яким історики вивчатимуть ці події. Всі дані після війни будуть передані професійним історикам для вивчення та опрацювання!

Редакція сортує все по тегах, за якими потім буде дуже зручно відшукати інформацію зі сфери, яка Вас цікавить.

Підтримайте їх – підпишіться на телеграм канал  або приєднайтеся та пишіть цей літопис разом з ними! Їм дуже потрібна ваша підтримка!

Щоби долучитися, напишіть у телеграм: +38 099 76 46 506

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *