Чому не раніше? Колишній народний депутат Рабінович отримав підозру в державній зраді

Вадим Рабінович може сісти за грати. Державне Бюро Розслідувань (ДБР) повідомило про підозру у державній зраді колишньому народному депутату України від промосковської партії “Опозиційна платформа – за життя” Вадиму Рабіновичу.


У своєму пресрелізі ДБР ось так написало про причини підозри у державній зраді:

 

Він розповсюджував серед населення та політичного керівництва країн Європейського Союзу антиукраїнську пропагандистську інформацію.

 

Вадим Рабінович у своїх численних виступах та інтерв’ю оприлюднював маніпулятивні висловлювання, що несли шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, державній, економічній та інформаційній безпеці України.

Його пропагандистська діяльність допомагала керівництву російської федерації досягати своїх військово-політичних цілей та забезпечувала рф ідеологічну допомогу в проведенні підривної діяльності проти України.

Новину масово поширили українські медіа, однак ніхто не опублікував цитат з виступів Рабиновича, з яких видно, що цей політик працював на російську пропаганду.

Ми знайшли декілька його висловів. Зокрема 25 лютого 2020 року в ефірі телеканалу “112-Україна” політик сказав таке. Цитату подаємо мовою оригіналу – російською, через що просимо вибачення у наших читачів та глядачів:

“На языках Европы мы можем издавать газету, на албанском языке я могу издавать газету, а на русском не могу! Почему? Что за шизофрения скосила этих Парубиёв, почему три четверти страны не может этого делать?”

Видання Bihus Info показало, як саме Рабінович маніпулював у своєму виступі. Ось цитата:

Насправді Рабінович зможе видавати газету російською за однієї умови. Ця умова така сама і для друкованих ЗМІ албанською мовою.

Згідно із законом “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, який був офіційно опублікований 16 травня 2019 року, Верховна Рада дозволила видавати друковані ЗМІ російською та іншими іноземними мовами (албанською, зокрема), за умови одночасного випуску аналогічного тиражу українською мовою. Ця норма набуде чинності з 16 січня 2022 року.

“Друковані засоби масової інформації можуть видаватися іншими, ніж державна, мовами за умови, що одночасно з відповідним тиражем видання іноземною мовою видається тираж цього видання державною мовою. Усі мовні версії повинні видаватися під однаковою назвою, відповідати одна одній за змістом, обсягом та способом друку, а їх випуски повинні мати однакову нумерацію порядкових номерів і видаватися в один день.”

У законі про мову вказано, що друковані ЗМІ можуть видаватися будь-якою мовою за умови, що відповідний тираж буде дублюватися українською.

Під час того самого лютневого ефіру на каналі “112 Україна” Вадим Рабінович заявив, що однією з вимог Міжнародного валютного фонду є легалізація проституції. Це твердження є неправдивим – МВФ ніколи не ставив це умовою отримання траншу, а “новина” про те, що таке було, посилається на вигадану людину.

Требование МВФ, вы вдумайтесь, люди добрые, вдумайтесь в то что я вам говорю, МВФ сказало, что необходимым условием процветания страны сегодня является легализация проституции. Вы что сдурели все уже?”

Журналістка Олена Козаченко провела дослідження та показала, що насправді, МВФ ніколи не висував такої вимоги до України й не заявляв, що легалізація проституції є запорукою успішного процвітання країни.

Так, наприкінці 2019 року постійний представник МВФ в Україні Гоеста Люнгман в інтерв’ю The Ukrainian Week розповів, що МВФ хоче, щоб українська економіка почала працювати краще. Для цього головне – зменшити корупцію.

Зокрема, він назвав основні умови для отримання траншу – це земельна реформа, судова реформа, боротьба з корупцією та відшкодування власниками проблемних банків, яких довелося рятувати державі, цих коштів.

Це тільки невеличка частина фейків, міфів та маніпуляцій, які поширював Вадим Рабинович.

З власного досвіду журналу Артефакт, можемо сказати, що ми особисто чули, як промосковський політик називав громадського активіста і блогера Сергія Стерненка очільником групи, яка буде вбивати незалежних журналістів. Сталося це 3 лютого 2021 року, коли з трибуни Верховної Ради України Рабинович разом з Віктором Медведчуком виступав з приводу закриття промосковських телеканалів.

Тоді, згідно з рішенням Ради Національної Безпеки та Оборони, в Україні почали відключати пропагандистські промосковські канали 112 України, ZIK і NewsOne.

Всі маніпуляції, заяви та виступи проросійських політиків не можна ігнорувати та забувати, адже саме ці слова стануть якщо не доказами в суді, то показуватимуть майбутнім поколінням як саме працює московська пропаганда та її колаборанти.

Зараз Вадим Рабінович ховається закордоном. 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *