
Йосип Кобзон: від ікони радянської естради до переконаного путініста
30 серпня, пішов з життя відомий радянський і російський естрадний співак Йосип Кобзон. Артист помер у віці 80 років.
Йосип Кобзон народився 11 вересня 1937 року в єврейській родині Давида Кобзона та Іди Шойхет-Кобзон в місті Часів Яр Сталінської області Української РСР (тепер – Донецька область України), пише Новое Время.
Перед початком війни сім’я Кобзона переїхала до Львова. Батько майбутнього музиканта пішов на фронт політруком, а мати з трьома дітьми, бабусею і братом вирушили в евакуацію в Узбекистан. В решті-решт, сім’я опинилася в місті Янгиюль, під Ташкентом. У 1943 році батько Кобзона був сильно контужений і демобілізований. Але до сім’ї Давид Кобзон не повернувся, одружившись з іншою жінкою, яку зустрів під час війни.
У 1944 році родина Йосипа Кобзона повернулася до України і влаштувалася в Краматорську. Там майбутній співак пішов у перший клас. Через два роки його мати вдруге вийшла заміж, і у Йосипа з’явилися двоє зведених братів і сестра. В кінці 1940-х сім’я переїхала до Дніпропетровська, де Кобзон закінчив школу і був відмінником.
У 1956 році Йосип Кобзон закінчив Дніпропетровський гірничий технікум, а з 1956 по 1959 рік служив в армії, де був запрошений в ансамбль пісні і танцю Закавказького військового округу.
Творчість Кобзона
Через декілька років Кобзон вступив до Державного музично-педагогічного інститута імені Гнесіних. У Москві Йосип Кобзон став виступати дуетом з одногруппником Віктором Кохно, але вже в 1962 році став сольним виконавцем і був призначений солістом Москонцерту. Широка популярність до артиста прийшла після виходу в ефір пісні А у нас во дворе Аркадія Островського.
З 1971 року Йосип Кобзон щорічно з’являвся на фестивалі Пісня року і згодом став найбільш високооплачуваним співаком Радянського Союзу. У 1984 році Йосип Кобзон почав викладати естрадний вокал в інституті імені Гнесіних, а в 1986 році він отримав звання Народного артиста СРСР.
У 1990 році Йосип Кобзон почав політичну діяльність і став депутатом Верховної Ради СРСР. У 1997 році він був вперше обраний депутатом Державної Думи. У 2003 році, під час чергового обрання депутатом Державної Думи, Кобзон увійшов до фракції Єдина Росія, яка підтримує загальний політичний курс президента РФ Володимира Путіна.
Ставлення до подій в Україні
Зазначимо, що Йосип Кобзон був Президентом земляцтва донбасівців Москви, а в 2014 році засудив Революцію гідності і зміну влади в Україні. 11 березня 2014 року Йосиф Кобзон підписав звернення діячів культури Російської Федерації на підтримку політики Путіна щодо України та Криму.
Також Кобзон заявляв, що «Крим завжди був російським, і те, що його вдалося повернути без єдиного пострілу, без єдиної жертви, – зайве тому підтвердження».
У жовтні 2014 року Служба безпеки України внесла Кобзона до списку діячів російської культури, яким заборонений в’їзд до України. Але самого артиста це не збентежило, і він їздив з концертами в окуповані Донецьк і Луганськ.
У лютому 2015 року Кобзон був внесений до санкційного списку осіб, яким заборонений в’їзд до країн ЄС. 14 травня 2018 року указом Президента України Йосип Кобзон був позбавлений українських державних нагород.
Хвороба та смерть
Проблеми зі здоров’ям у Йосипа Кобзона почалися в 2002 році. Після операції в артиста розвинувся сепсис, і співак на 15 днів впав у кому.
У 2005 році Кобзон переніс складну операцію з видалення пухлини в клініці в Німеччині. Після цього в музиканта ослаб імунітет, що призвело до запалення легенів і тканин у нирках.
В останні роки життя артист нерідко непритомнів і лікувався в різних клініках. В кінці липня 2018 року Кобзон в черговий раз був госпіталізований, а 30 серпня 2018 року артист пішов з життя.
Post a comment