Смішні гроші. Яким був перший гонорар гурту Nirvana за альбом Nevermind

Магазин Easy Street Records з Сіетла опублікував фото першого чека, який був виписаний Курту Кобейну після запису альбому Nevermind. Чек датований 6 березня 1991-го року — за півроку до виходу альбому.

Сума склала 26 доларів 57 центів.
Чек знайшли співробітники магазина. А крім того, була знайдена проходка за лаштунки, прострочений рахунок за відвідування лікаря і ще пара “папірців”. Цілком можливо, що скоро все це піде з молотка. Можна робити ставки, у скільки разів лоти перевершать суми, в цих папірцях зазначені, пише “Радіо Рокс”. 
Nevermind — другий студійний альбом американського грандж-гурту «Nirvana», випущений 24 вересня 1991 року лейблом DGC.

Платівка здобула десять платинових сертифікатів від RIAA.

Автор музики та слів — Курт Кобейн, крім тих випадків де вказано.

«Smells Like Teen Spirit» (Кобейн, Новоселік, Грол) — 5:01
«In Bloom» — 4:14
«Come as You Are» — 3:39
«Breed» — 3:03
«Lithium» — 4:17
«Polly» — 2:57
«Territorial Pissings» — 2:22
«Drain You» — 3:43
«Lounge Act» — 2:36
«Stay Away» — 3:32
«On a Plain» — 3:16
«Something in the Way» — 3:55
«Endless, Nameless» (6:44) це прихований трек на деяких виданнях.

В перший час Nevermind не отримував великої кількості оглядів від преси, а багато видань і зовсім проігнорували альбом. Через місяці після його випуску і після того, як «Smells Like Teen Spirit» отримав широку ротацію на радіо і телебаченні, друковані ЗМІ «схаменулися», щоб написати про феномен, яким став альбом.

Тим не менш, до цього моменту більша частина уваги впала на Кобейна, а не на сам альбом. Перші огляди, надруковані до «істерії» навколо альбому, були в основному позитивними. Карен Шомер з The New York Times писала:

«З цим альбомом Nirvana, звичайно, досягла успіху. В альбомі є достатня кількість інтригуючих текстур, мінливих настроїв, інструментальних уривків і винахідливої гри слів, щоб забезпечити собі розвагу на довгі години».

Шомер завершила: «Nevermind є більш досвідченим і прискіпливим продуктом, ніж роботи їхніх колег по цеху, на кшталт Dinosaur Jr. і Mudhoney, які досі не запропонували нічого подібного».

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *