Революція від O.Torvald. Чому альбом “Dilller Kaifu” – найкраще поєднання гранджу, лірики та електроніки в українському світі

Слухай, як можна бути сліпим, не бачити це, не чути,
Тисячі плачуть, тисячі гинуть, решта плюється отрутою,
Вам не потрібні сьогодні герої, Вам потрібен месія,
Маємо те, на що заслужили, не здохніть, чекаючи дива!

Я ненавиджу Вас Всіх, таких, хто ще живий — згасає, не горить!
Я ненавиджу Вас всіх, хто відмовився від дій — злякався і мовчить!


Такими словами починається новий альбом групи O.Torvald “Dilller Kaifu”. З пісні “Ненавиджу Вас Всіх”. Мало хто очікував почути від музикантів такий революційний посил. Більшість очікувала пісень про любов, розваги, алкоголь, наркотики, тусівки. А тут — на тобі. Ще й музика — не банальна й проста, а мелодійна, з електронікою, важкими рифами та панківськими обіграшами. В кращих традиціях Sum 41.

Це вибух.

Друга пісня “Бийся” починається словам поверніть мені минулий час, де ще живі батьки. Але вона не тільки про це. Вона про глобальні зміни у світі, діджиталізацію, несправжність, стрімкий розвиток планети та втрату людяності. Тому музиканти пропонують битися за справжність.

“Парад Брехні і Маячні” – трек про ляльководів та брехню, яка ллється на нас з екранів телевізора, соцмереж, від політиків та інших маніпуляторів. Гранджове аранжування в стилі O.Torvald робить пісню незамінною на живих концертах.

Композиція “Мій Герой” починається з гранджу та скретчів, мелодійного вокалу, нагнітання атмосфери. Відсилка до музики 90-хх, початку 2000-хх – цілком в дусі революційного альбому.

Ось уже слухаємо 4 треки. І це не попса, це альтернативний рок з гранджем, панком та електронікою, пісні з революційними гаслами.

Ми не очікували такого.

“Шкідлива звичка” – забава в дусі попередньої творчості, сексуально-розважальний трек. А хто сказав, що революція можлива без сексу та розваг? Тому танцюйте, розважайтеся. Завтра на барикади.

“Пиши моє ім’я” – знову кач, знову важкі альтернативні рифи на початку. Пиши моє ім’я на кожному вікні, в якому плаче дощ. Лірика. Важка лірика. Як же без лірики. Революція неможлива без лірики.

От і кінець першої частини платівки. Революція, грандж, панк-рок, секс та лірика. Це саме та рок-музика, якої так бракувало українській культурі.

Друга частина альбому обіцяла бути рок-баладною. Починаємо слухати її. Рок-н-рольні рифи. Трек “Дилер кайфу” качає. Але поки ще не балади. Поки секс, драгс, рок-н-ролл.

Друга пісня “Дональд Трамп” – хулігансько-розбійницька пісня про романтичні поривання. Ліричний трек з метафорами та оборотами, які вже були в O.Torvald. Обіцянки зникнути зранку, романтика ночі, гарячі поцілунки.

“Я ненадолго тебя украл как президенство Дональд Трамп”

Пісня “Зламані” – подібний трек є у кожному альбомі групи. Без таких пісень ніяк  повільні, глибокі, ліричні. Балада.

Скільки лірики. А починали з революції. Але як може бути інакше? Після барикад і коктейлів Молотова йдуть поцілунки, сльози.

Пісню “Десь не тут” вже чули і кліп бачили. Достатньо таки в дусі другої частини альбому — лірична балада, повернення у дитинство, теплі почуття.

“Чувства” – спільний трек з росіянами

“Не спи” – лірики з drum&bass. O.Torvald вже не раз робили спільні композиції з Vovking і Tapolski. Цього разу теж вийшло добре.

Ну і останній трек. “Осінь сосе”. Такий собі середній палець золотій порі року за те, що приносить депресію, холод та мокрі вулиці. До речі, пісня виконується наживо — це повноцінний запис із репетиції гурту. Такого ще не було, а це робить альбом ще більш особливим.

У підсумку можна сказати таке. Сталася справжня революція. Від O.Torvald ми отримали те, чого не чекали. Альбом “Dilller Kaifu” – найкраще поєднання гранджу, лірики та електроніки в українському світі. На це є ряд причин.

Музика O.Torvald – унікальна. Такого звучання ви не знайдете ніде. Можете наводити приклади, притягувати за вуха — нічого не вийде.

“Дилер кайфу” з’явився якраз у той момент, коли такої музики дуже бракує в українському світі. Коли набрид “Океан Ельзи”, коли немає жодної дієвої панк-групи, коли український реп переживає справжній ренесанс і піднесення, а рок-музика стоїть на місці. Ми провтикали еру постхардкору та металкору, не створивши в цьому стилі жодного достойного україномовного продукту. Ок, є Morphine Suffering. Але тепер у нас точно є свій грандж.

“Дилер кайфу” вийшов тоді, коли потрібна опора. Коли ми на порозі великих змін, коли людину можуть замінити машини, коли ми не знаємо що буде далі. Нам потрібна моральна опора. Надія.

У Росії є гурт “Порнофільми”. Вони випустили трек “Это пройдет”. Пісні “Порнофільмів” дають надію молодим росіянам вибратися з того лайна, в якому їх країна. Новий альбом O.Torvald теж дає надію частині українців. Спасибі.

“Дилер кайфу” – це чудовий баланс гранджу, панку, електроніки, ліричного та революційного настрою.

Думка редакції “Артефакт” суб’єктивна. З нами можна і треба сперечатися. Але ми щирі. Нам небайдужа українська музика і ми щиро не розуміємо, чому “Без Обмежень” такі популярні і як вони взагалі можуть збирати стадіони. Ми щиро втомилися від гегемонії “Океану Ельзу” та “Бумбокс”, хоча любимо ці гурти й вважаємо, що без них ніяк. Ми щиро розчаровані, що “Серцевий Напад” – це хобі, а не професійний панк-рок.. Вони б могли досягти вершин. Нам дуже радісно, що “Альона Альона” стала матінкою нового українського репу й ця музика росте та прогресує. Ми дуже раді, що є “Антитіла” і що вони ростуть, роблять дуже якісне, ліричне та своєрідне музло.

Ми розчаровані, що українська сцена так і не народила якісного постхардкору та металкору. Нам болісно жити без українського панк-року. Але ми щасливі, що є “O.Torvald”. Бо це унікально, якісно, панково, гранджово, лірично, сучасно і вже тепер — ностальгійно. Перший альбом музиканти випустили 2008 року. Сьогодні на дворі 2019. Скільки гуртів розпалося, перетворило свою творчість на просте хобі. А “O.Torvald” – виросли та стали професіоналами. Бо саме професіонали формують списки виконавців на фестивалях, які ми всі так любимо. Саме професіонали записують щороку альбом чи сингл, роблять тури, ходять на радіо та стають лідерами думки.

Україні потрібні професіонали. У всіх сферах. Тим більше — в музиці. Бо тільки тоді ми створимо свій світ, український і станемо незалежними, а не просто екзотичною частинкою “Русского міра”. І група “O.Torvald” робить у це свій великий внесок. Ми стаємо унікальними, професійними та незалежними.

Роман Коржик

Більше цікавих матеріалів – у Facebook журналу “Артефакт”;

Цікаві факти та актуальні новини – у нашому телеграм-каналі;

Слідкуйте за нами в Instagram;

Журнал “Артефакт” існує завдяки вашій підтримці! Ми хочемо робити більше якісних матеріалів, покращувати сайт, винагороджувати наших дописувачів, дизайнерів та всіх, хто допомагає розвиватися виданню.

Підтримайте нас благодійним внеском.

Приват: 4149 4991 1010 5317 (Роман Грицун)

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *