Панк-гурт “Так І живем” заспівав про те, як горить Верховна Рада

Музикантам панк-гурту “Так і живем” наснився сон у якому горить Верховна Рада. По мотивам сновидіння панк-рокери зробили пісню. Нагадаємо, що Івану Франку теж колись  наснився дивний сон, після якого поет написав вірш “Каменярі”.


 

Архетип сну працює в українській культурі. Тарас Шевченко написав сатиричну поему “Сон”, в якій стоьбоався з деспотичного режиму імператора “Миколи І”.

 

Гурт “Так і живем” не стьобеться з політиканів та депутатів. Музиканти висловлюють їм протест. Доволі відкритий та прямолінійний, але панк – це відкрита і прямолінійна культура. Панк – це поети футуристи, які хотіли грати рок-н-ролл, але в них не вийшло.

 

І добре, що не вийшло. Бо панк-рок – це мистецтво, це вид, без якого екосистема нашої культури виглядатиме неповноцінно.

Розмови, що панк давно помер втрачають актуальність.

 

Бо він живе, він ще не вмер,

ні попси рожеві мури, ні фейсбучнії тортури,

ні інстаграмне ремесло

в гріб його ще не звело.

 

Український панк – він як ведмідь, впав у зимову сплячку, але ця зима виявилася затяжною, тож він ще досі спить, лиш час від часу прокидається аби випити пива.

 

Ну то чекаємо пробудження цього велетня, а між тим констатуємо очевидні факти: панк дав життя новим стилям і напрямкам, він якщо і вмер, то реінкарнувався у новому звучанні. Та ж сама “Пошлая Молли” – чим не панк? Просто попсовий, занадто метамодерний, хоча частково змахує на «Bloodhound Gang».

 

“Жадан і Собаки” збирають повні зали, але то ж через персону Жадана. Є локальні команди – полтавська група “СУХАРИ 23”, які завжди зберуть зал на своєму концерті у Полтаві.

 

Тож незабаром ведмідь українського панк-року прокинеться. От тільки цілком ймовірно, що його протестовий рик буде одягнений у рожевий кардиган, який ми побачимо в якомусь інстасторіс.

Роман Коржик

Сподобався матеріал? Підтримай журнал “Артефакт”.

Видання існує завдяки підтримці наших читачів. 

Приват: 4149 4991 1010 5317 (Роман Грицун)

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *