Гурт “Онейроїд” влаштував святковий концерт на честь 26-річчя

У суботу, 15 грудня, в концерт-холі «Villa Крокодила» відбулося гучне святкування 26-ї річниці найстаршого полтавського рок-гурту «Онейроїд» – Oneyro Birthday Party, пише ЗМІСТ. 


Перший сюрприз від іменинників

Вечірка Оneyro Birthday Party стартувало показом документального фільму «Онейроїд: 26 років творчості» режисера Дениса Зозулі. Публіці представили три короткометражки, які «розбавляли» музичні виступи колективів.

На сцені «Villa Крокодила» лунала музика виконавців як старої «закалки», так і нещодавно створених гуртів Полтави та інших міст України.

Нестримний джем від генераторів українського року

Так і сталося, коли вечір відкрив відносно молодий поп-рок-гурт – музикальні романтики з гурту #HashTag. А панк-рок- команда «Ктулху» абстрагувала любителів українського року від зовнішньої дійсності.

Спільний виступ «Онейроїд» і «Ктулху»

Фото: Спільний виступ «Онейроїд» і «Ктулху»

Нещодавно створений гурт O’Bastsrds скреативив: співав та виголошував привітання англійською мовою.

Яскравий етно-рок-гурт «Яри» зі сцени вітав «неординарних, класних, стабільних та патріотичних музик міста» та обіграв український саунд у фольклорному тренді.

Виступ рок-гурту «Яри»

Фото: Виступ рок-гурту «Яри»

«Хочеться згадувати ті часи, коли ми були молодими і приємними і у нас усе було попереду. Але хлопчик виріс», – сказав в адресу «Онейроїд» Мирослав Джонович Кувалдін, лідер гурту The ВЙО. А далі Кувалдін качнув публіку, виконавши декілька українських реггі-композицій.

Виступ лідеру гурту The ВЙО Мирослава Джонович Кувалдіна

Фото: Виступ лідеру гурту The ВЙО Мирослава Джонович Кувалдіна

Наступними виступали самі іменинники. На початку Андрій Боркунов взяв слово та подякував друзям, які приїхали виступити з «Онейроїд на одній сцені.

Музиканти виконали композиції з нових альбомів: «Боротьба» та «Паливо», реліз яких відбувся 2018 року.

«Растамансько-українська автентичність та відьми. Всі альбоми різного звучання і це наша фішка. Ми просто джемуємо і з цього виходить дещо нове. Пісня душі», – жартував Андрій Боркунов, описуючи концепцію платівок.

Ще один сюрприз від іменинників

Для глядачів був підготовлений сюрприз – прем’єра кліпу «Одвірок» (альбом «Паливо»). Ми – це птах над містом, а нашим очам відкриваються добре знайомі місця Полтави: Біла альтанка, Київський вокзал, театр Гоголя, стадіон «Ворскла», центральна площа міста. А потім ми тікаємо з 360-градусного світу, щоб спуститися на підвіконня пересічного полтавського будинку. Що ми бачимо за склом?

Валерій Євтушенко, режисер кліпу, описує зі сцени головну ідею:

«Концепт кліпу в переходах та у вимірі масштабу існування. З висоти до звичного життя людей, зі ску, в якому ми загрузли, до радісного звільнення».

Циклічний музичний потік, який створював голос вокмуталіста та звуки сопілки,  розплавленим золото витікав у зал – це криворізький фолк-метал гурт «Ґенеза» зберігав потрібний настрій на Дні народження.

За лаштунками концерту ми запитали Андрія Боркунова, яким одним словом він можете описати атмосферу, що панувала в залі?

«Хеппеннінг. Це свято не тільки для нашого гурту, а як ми бачимо, і для всієї Полтави».

Гурт «Онейроїд» – це наче той Біллі Мілліган, що блискавично змінює особистості, щоб показати бажану в цю секунду концепцію. Гадаємо, в хамелеонському умінні перевтілюватися і криється секрет довговічності існування колективу. «Онейроїд» шаманять і досі, доводячи своїм прикладом, що українська музика існує та є якісною.

Фото Ксенії Малік

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *