Джаз та африканські мотиви. Львівські музиканти нетипово зіграли українську застільну пісню

«Ой, у саду вишневому». Саме цю народну пісню авангардно обіграли музиканти гурту «Nazva» та відомий український джазмен, контрабасист Марк Токар. 


Мистецтвознавці визначили стиль гурту NAZVA як альтернативний етноарт хаос. Трек «Ой, у саду вишневому» – це застільна пісня, записана з Марком Токарем, яка повністю підтверджує означення фахівців.

 

Марк Токар – відомий джазмен, контрабасист, перший український музикант, який грав на Chicago Jazz Festival. Його колаборація з гуртом «NAZVA» особлива тим, що завдяки цьому він отримає свій перший досвід знімання у кліпах. Обкладинка синглу відсилає глядачів та слухачів до того, що вони побачать у кліпі.

Марк Токар

Обкладинка як і сам трек поєднує в собі наше минуле, а точніше коріння з сучасними інноваціями які безпосередньо впливають на те що творить гурт, але як видно на обкладинці мають прочитання не у всіх користувачів, – говорить Павло Гоц, один з учасників гурту «NAZVA».

До слова: це не перший сингл молодого гурту. Нещодавно хлопці випустили пісню «Дрімота», яка стала саунд-треком до нової колекції української дизайнери Марії Старчак. Показ відбувся в рамках найбільшої події вітчизняної модної індустрії – Kyiv Fashion Week 2021.

NAZVA – музично-візуальний проєкт. Двоє людей – корінний львів’янин Павло Гоц та переселенець із Донбасу Ярослав Яровенко, використовуючи контрабас, альт, клавіші, флор-том, скрипку, блок-флейту та два голоси, створюють унікальне звучання, аналогів якому немає в Україні.

 

Основою музичних творів проєкту є синтез поезії, цитат на твори класичних композиторів, музику, пісні та ритми різних народів світу. Але при цьому, вся музика залишається авторською.

 

Друзі! “Артефакт” – це незалежний журнал про культуру. Нас ніхто не фінансує. Тому підтримайте авторів. Тут посилання на платіж через монобанк. Дякуємо!

А це карта приватбанку:

4149 4991 1010 5317

А ще у нас є свій магазин крутих футболок на історичну та культурну тематику. Ви можете придбати футболку, светр чи горнятко й цим підтримати наш журнал!

 

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *