Дивіться новий скандальний кліп гурту Rammstein, який вже звинуватили в антисемітизмі

Німецькі металісти “Rammstein” опублікували в мережі кліп на пісню “Deutschland” із нового студійного альбому. Його прем’єра відбулася о 19:00 за київським часом. Старт трансляції чекали тисячі фанів із усього світу.


У Німеччині політики та єврейська громада розкритикували тизер нового кліпу німецької рок-групи Rammstein, в якому музиканти постали в образі ув’язнених, які очікують на страту. Єврейська громада побачила на відео образу жертв Голокосту і назвала ролик зневажливим, пише видання The Babel. 

Що зробили Rammstein?

Відео, тривалість якого 35 секунд, опубліковано на YouTube і в соціальних мережах. Воно, швидше за все, є анонсом нового синглу Deutschland («Німеччина»). У тизері виконавці стоять на шибениці в смугастому одязі ув’язнених. Камера по черзі показує обличчя кожного учасника групи. Чотири музиканти дивляться вперед, на їхніх шиях — мотузка. У Тілля Ліндеманна кровʼяніє рана на правому оці, а на грудях Пауля Ландерса видно шестикінечну зірку.

У кінці ролика з’являється написана римськими цифрами дата XXVIII.III.MMXI

28 березня 2019 року. і слово «Deutschland» («Німеччина»). Ролик на YouTube подивилися вже понад 1 млн разів.

Що побачили на відео люди?

Політики та єврейські об’єднання в Німеччині обурились через таку рекламу пісні Rammstein, пише газета Bild. На відео вони побачили образи концтабору і назвали ролик неповагою до трагічних подій Голокосту.

Уповноважений федерального уряду з боротьби з антисемітизмом Фелікс Кляйн заявив, що своєю постановкою музиканти «перейшли червону лінію». «Якщо це служить тільки для просування нового альбому, я вважаю це позбавленою смаку експлуатацією художньої волі», — сказав він.

Екс-президент Центральної ради євреїв у Німеччині Шарлотта Кноблох вважає, що цим відео «група перейшла межу». «Те, як Rammstein зловживає стражданнями і вбивствами мільйонів людей у розважальних цілях, є легковажним і відразливим», — зазначила вона.

Єврейський історик Майкл Вольфсон називав кадри «формою осквернення», що «абсолютно неприйнятно». А прес-секретар Єврейського форуму в ХДС.

Християнсько-демократичний союз Німеччини (ХДС) — політична партія в Німеччині, заснована 26 червня 1945 року. Карін Приєн заявила про «огидний несмак», який використовують лише «для генерації кліків».

Прес-секретар Єрусалимського меморіалу Голокосту «Яд Вашем» Ірис Розенберг закликав всіх художників діяти відповідально та шанувати пам’ять жертв Голокосту і тих, хто пройшов через жахи тієї епохи.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *