Ботани Академії наук України розкритикували кліп KAZKA «Плакала» за фіалку

Вчені доводять, що квітка у роліку не та, за яку її видають. 


Сьогодні, 23 листопада, Національний науково-природничий музей Академії наук України опублікував пост на своїй сторінці в Facebook, в якому висловився з приводу кліпу гурту KAZKA «Плакала». Вчені висловили критичні зауваження щодо рослини, яка була використана при зйомках відео,

Ось що вони розповіли:

Уважний перегляд відео переконав нас, що на екрани потрапила трішки не та фіалка. Зіркою кліпу стала Сенполія, вона ж узамбарська фіалка, яка навіть не належить до родини Фіалкових! Вона представляє Геснерієві, види яких не зростають у дикому стані в Україні.

Сенполія – це гість з гірських регіонів Сходу Африки. Саме там, у Танзанії та Кенії можна зустріти поблизу водоспадів та бурхливих річок, що поспішають на рівнину трапляються ці симпатичні рослини.

Рослину було відкрито у 1892 році. Вальтер фон Сен-Поль, який був військовим комендантом Узамбарського округу Східної Африки, що вважалася тоді колонією Німеччини, звернув увагу на цю рослину під час прогулянки. Вальтер зібрав насіння та переслав її своєму тату – Ульріху, який був головою Німецького дендрологічного співтовариства. Лише через рік їх проростить ботанік Герман Вендланд та назве новий для науки рід на честь Сен-Полей – батька та сина. Перший вид роду назвали Сенполією фіалкоквітковою, що заклало початок одній великій плутанині.

У 1893 році сенполії вийшли у великий світ, їх презентували на виставці у бельгійському Генті. З цього часу вони завойовують прихильність по всьому світу. За 50 років було виведено 100 сортів сенполій, ще через півстоліття кількість сортів перевалила за 30 тисяч. Ось такі рослини супер-зірки!

Але не меншої уваги заслуговують і власники авторських прав на назву Фіалка (Viola). Патент на це видав ще Карл Лінней й з цим варто рахуватися. В Україні можна зустріти кілька десятків видів фіалок, серед яких і фіалку триколірну, яку часто культивують в садах. Ряд фіалок є щасливими власниками кетонної сполуки іонон – яка володіє традиційним «квітковим» ароматом та може на певний час вимикати наші нюхові рецептори.

Звісно, не важливо, яку фіалку мали на увазі виконавці пісні. Головне, щоб ми з Вами зберігали критичне мислення та прагнули нових знань.

Нагадаємо, хіт «Плакала» увійшов у вересні на верхні сходинки закордонних чартів та світового Shazam.

Фото: надано менеджментом гурту KAZKA

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: KAZKA: «Ми поодинці гидкі каченята,а разом…»

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *