Відчуй себе художником. Нейромережа Nvidia перетворює найпростіші малюнки на твори мистецтва
Американський виробник графічних процесорів Nvidia представив нове програмне забезпечення, за допомогою якого можна створювати реалістичні малюнки за кілька секунд.
На конференції Nvidia GTC 2019 компанія показала нейромережу, яка може перетворювати кольорові ескізи з декількох ліній майже на реальні фотографії, передає Tech Crunch.
Програмне забезпечення (ПЗ) має назву GauGAN і, по суті, є версією Paint зі штучним інтелектом. У Nvidia показали демо-версію програми, в якій проведені на екрані примітивні лінії перетворюються на реалістичні пейзажі гір, води, рослин і неба
Повідомляється, що в GauGAN можна використовувати тільки цифровий олівець або ручку різних кольорів. При цьому, програма інтегрує примітивні ескізи у майже реалістичні зображення, змінюючи пору року в залежності від кольору та додаючи тіні від об’єктів, які ви малюєте.
“Внизу екрана розташовані різні об’єкти. Натисніть на хмару і намалюйте лінію олівцем, – програма створить реальну фотографію хмар. В той же час, зображення не є шаблонними. GauGAN відтворює оригінальні малюнки, залежно від ваших ліній. Намалюйте коло і залийте його відром з фарбою, та програма створить пухнасті літні хмари”, – пише Tech Crunch.
Таким чином, ПЗ зі штучними інтелектом може відтворити будь-які із запропонованих за замовчуванням об’єктів. Причому, навіть коли ви будете малювати однакові лінії, система кожного разу буде створювати видавати різні результати.
Щоб програма створювала малюнки в режимі реального часу, Nvidia запустила GauGAN на обчислювальній платформі Tensor, яку компанія презентувала разом з графічним процесором RDX Titan.
Віце-президент компанії з прикладних досліджень Брайан Катандзаро заявив, що після деяких поліпшень GauGAN зможе працювати майже на будь-якій платформі, враховуючи звичайні центральні процесори. Правда, тоді ПЗ може працювати з деякими затримками.
У Nvidia також говорять, що незабаром поліпшать відображення кордонів між об’єктами, оскільки зараз вони псують реалістичну картинку і видають штучне зображення. Проте, навіть для досягнення такого результату, нейромережі від популярного виробника відеокарт довелося вивчити близько одного мільйона зображень на фотохостингу Flickr.
Попри те, що Nvidia виробляє тільки апаратне забезпечення і не займається розробкою ПЗ, в компанії сподіваються, що GauGAN використовуватимуть розробники ігор, та буде доступне на майданчику AI Playground.
Правда, нейромережа для створення реальних фотографій знову підняла питання про поширення підроблених зображень, що може посилити проблему фейковий новин і довіри до медіа.
Нагадаємо, раніше програміст Uber Філіп Ванг використовував розробки Nvidia для створення нейромережі, яка може генерувати реалістичні зображення неіснуючих людей. Варто зайти на цю сторінку і оновити її для того, щоб система створила обличчя людини, якого ніколи не було в реальності.
А в кінці 2018-го китайське інформагентство Синьхуа представило ведучого новин, який був повністю змодельований системою штучного інтелекту. Інженери створили одного телеведучого-робота для англійського мовлення і одного для китайського. У Сіньхуа кажуть, що у подібних зображень є “нескінченні перспективи”, і вони набагато дешевше, ніж реальні люди.
“Кожен ведучий може працювати 24 години на добу на офіційному веб-сайті та на різних платформах соціальних мереж, знижуючи витрати на виробництво новин та підвищуючи ефективність” – повідомляли в Сіньхуа.
Post a comment