Читайте про переможця конкурсу мистецької премії Future Generation Art Prize 2019

Центр сучасного мистецтва PinchukArtCentre оголосив призерів конкурсу премії Future Generation Art Prize 2019, який в цьому році проходив вп’яте.


Як повідомляє прес-служба арт-центру, премію вручають кожні два роки молодим художникам віком до 35 років, пише видання Лівий Берег. 

В цьому році володаркою головної премії стала Емілія Шкарнуліте з Литви. Художниця отримала премію, яка становить $100 000: $60 000 готівкою та $40 000 на фінансування художньої практики.

Переможниця конкурсу Future Generation Art Prize 2019 Емілія Шкарнуліте

Фото: PinchukArtCentre

Переможниця конкурсу Future Generation Art Prize 2019 Емілія Шкарнуліте

“Емілія Шкарнуліте протягом останніх десяти років створює фільми і відео в тих місцях, де з’являються сучасні політичні питання, – йдеться в описі на сайті арт-центру. – Шкарнуліте досліджує зміщення кордонів між документальним і вигаданим, між екологічними і космічними силами”.

Художниця представила на виставці конкурсу Future Generation Art Prize 2019 відеоінсталяцію “t1⁄2”:

Інсталяція Емілії Шкарнуліте

Фото: pinchukartcentre.org

Інсталяція Емілії Шкарнуліте

Дві спеціальні премії – по $ 20,000 – вручили художниці Габліель Голаят (ПАР) і групі Cooking Sections з Великобританії.

Переможців конкурсу обрало міжнародне журі, до складу якого увійшли Хор Аль-Касімі (президент фонду Sharjah Art Foundation і Міжнародної асоціації бієнале), Пабло Леон де ла Барра (куратор, музей і фонд Соломона Гуггеанхайма), Бйорн Гельдхоф (арт-директор PinchukArtCentre), Тім Марлоу (арт-директор Королівської академії мистецтв в Лондоні) і Габі Нгкобо (куратор 10-ї Берлінської бієнале).

Всі художники-номінанти премії візьмуть участь в груповій виставці “Future Generation Art Prize 2019 @ Venice”, яка пройде в паралельній програмі 58-й Венеційській бієнале. У 2020 році в PinchukArtCentre анонсували персональну виставку Емілії Шкарнуліте.

Виставка 21-го номінанта на премію Future Generation Art Prize 2019 триватиме до 7 квітня 2019 року.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *