У Помпеях знайшли фреску Нарциса, якій майже 2 тисячі років

14 лютого археологи в Помпеях повідомили, що знайшли фреску Нарциса, яку поховав вулканічний попіл, коли у 79 році н.е. поблизу нього сталося виверження вулкану Везувій.


Про це повідомляє ВВС-Україна.

Цю фреску знайшли у спальні заможного будинку біля центру стародавнього міста. Археологи розповіли, що спільня була “елегантна та чуттєва”.

За словами дослідників, її стеля обвалилася, але за допомогою розкопок вдалося знайти фреску та її фрагменти, щоб скласти її докупи.

фрески

Дослідники кажуть, що кольори фрески дуже добре збереглися.

На фресці зображений Нарцис, який у грецькій міфології був мисливцем, сином річкового бога Кефісса та німфи Ліріопи.

Нарцис, рідше Наркіс (грец. Νάρκισσος) — син річкового бога Кефісса й німфи Ліріопи, вродливий юнак, улюбленець німф, мисливець.

Michelangelo Caravaggio 065.jpg

Нехтував усіма дівчатами, які в нього закохувалися. Богиня Немезида, щоб покарати Нарциса за пиху, зробила так, що якось на полюванні він побачив у джерельній воді своє відображення і так закохався в нього, що з цієї любові помер. На могилі Нарциса виросли квіти (нарциси). За іншою версією міфу, боги покарали Нарциса за те, що він зневажив кохання німфи Ехо.

Міф про Нарциса навів Овідій у «Метаморфозах». На сюжет міфу створили опери Франческо Каваллі, Алессандро Скарлатті, Крістоф Віллібальд Глюк; Педро Кальдерон де ла Барка написав драму. У переносному значенні Нарцис — самозакохана людина.

Давньоримське місто Помпеї в Італії поховав вулканічний попіл, коли у 79 році н.е. поблизу нього сталося виверження вулкану Везувій. Фатальне виверження раптово накрило місто та його мешканців, які нібито завмерли в часі. Це зробило місто справжнім скарбом для археологів.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *