Abbey Road по-мюнхенськи. Чому футболісти Баварії постали в образах музикантів The Beatles?

Напередодні матчу Ліги чемпіонів з англійським Ліверпулем мюнхенська Баварія вирішила обіграти обкладинку одного з альбомів ліверпульського квартету The Beatles – Abbey Road. Таким чином німецькі футболісти використали популярний історичний образ ліверпульських музикантів у творенні контенту для своїх соцмереж, а також – пожартувала над майбутнім суперником. 


Бавария

Ось такий легкий тролінг вийшов у німецької команди. Чи допоможе це їм на поле, буде зрозуміло після фінального свистка.

Як і хто створив цю обкладинку?

Фотосесія відбулася 8 серпня 1969. У фотографа Іена Макміллана було десять хвилин, щоб зробити знімок: ця ділянка вулиці був спеціально перекритий поліцією, тому що вже в ті часи Еббі-роуд була однією з найжвавіших у Лондоні. Макміллан знімав групу зі сходів і зробив шість знімків, один з яких і потрапив на обкладинку.

Картинки по запросу The Beatles – Abbey Road

Широку популярність здобув навіть випадковий перехожий-роззява (Пол Коул, житель штату Флорида), що потрапив в об’єктив фотоапарата, перебуваючи на канікулах в Лондоні. Пізніше він говорив, що тоді музиканти здалися йому схожими на божевільних. Сам же Пол Коул зауважив себе на обкладинці альбому через кілька років, і йому довелося переконувати своїх родичів в тому, що це був саме він, а не хто інший. Машина «Фольксваген Жук» (нім.-англ. Volkswagen Beetle) з номером LMW281F, що стоїть неподалік від переходу, належала жителю одного з сусідніх будинків. Після виходу альбому табличку з номером неодноразово викрадали. У 1986 році машина була продана на аукціоні «Сотбіс» американському колекціонерові за 2530 британських фунтів.

Фотографія на обкладинці розглядалася як один з «доказів» загибелі Пола Маккартні і заміни його на двійника. Вся композиція сприймалася прихильниками теорії як символічне зображення «похорону Маккартні», так як він був зображений з закритими очима, босим і йде не в ногу з іншими. Крім того, в його правій руці (незважаючи на те, що Пол — лівша) є сигарета (існує вираз «сигарета — цвях від гробу»). У 1993 році Маккартні випустив концертний альбом «Paul Is Live», обкладинка якого пародіювала як обкладинку «Abbey Road», так і «знайдені» на ній «докази» його смерті.

На обкладинці платівки, виданої вітчизняним лейблом Антропов, босоніж зображений Леннон, а не Маккартні.

У 2011 році обкладинка альбому зайняла 26-е місце в списку найкращих обкладинок альбомів усіх часів на думку читачів інтернет-видання Music Radar.

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *