У Львові художники розмалювали підземний перехід за мотивами роману Станіслава Лема
Команда художників Анастасія Ку, Славік Шум, Данило Манк, Антон Худо, Микита Віска, — розмалювали занедбаний підземний перехід на перехресті Стрийська – Володимира Великого. Художники надихнулися книжкою Станіслава Лема «Соляріс», вшанувавши 100 років з дня народження автора.
Про це повідомляє культурна агенція “Лінія Втечі”:
«Перехід став артоб’єктом і наповнився художнім прочитанням культової книжки Лема. Цей “тунель” від ЛАЗу до Вільної України, попри присутність наземних переходів, все ще обирає величезна кількість пішоходів. Сподіваюся, тепер ця частинка їхньої дороги буде наповнена цікавими спостереженнями та прочитаннями робіт художників зі всієї країни», – говорить Ляна Мицько, координаторка проєкту.
Головною проблематикою “Соляріса” Станіслава Лема, на думку художнього керівника проекту Микити Віски, є неможливість встановлення контакту з позаземною формою життя, яка у спробі контакту демонструє нам самих себе. Як сказав Снаут (герой повісті): “Це те, чого ми хотіли, – Контакт з іншою цивілізацією. Ось він, цей контакт: збільшене, як під мікроскопом, наше власне жахливе неподобство, наше фіглярство і ганьба!” Автор зобразив це як невдачу у спробі пізнати інші світи, цивілізації, інший розум. Як можна зрозуміти все це, якщо людина не може зрозуміти іншу людину, і, нарешті, не може зрозуміти себе. Так само Соляріс – ця величезна мисляча і нескінченно самотня субстанція. Вона намагається налагодити контакт з людьми по-своєму, на своєму іноземному рівні пізнання, створюючи фантомів близьких людей, розкриваючи найглибше заховані, потаємні, ганебні думки та вчинки, і ніколи не зможе здійснити цю спробу. Але кінець твору все ж таки дає нам надію на позитивне вирішення проблеми.
Цьогоріч у Львові відзначають 100 років із дня народження Станіслава Лема. Він – відомий на весь світ письменник-фантаст, твори якого перекладено на півсотні мов і видано загальним накладом 35 млн. примірників. Дитячі та юнацькі роки майбутнього письменника минули у м. Львові, про що він яскраво розповів в автобіографічній книзі «Високий Замок». Упродовж 1939-1941 років Станіслав Лем був студентом Львівського медичного інституту, а з повторним приходом радянських військ та зміною кордонів у 1945 році, переїхав до Польщі аби вже ніколи не повернутися до рідного міста. Одначе, проживаючи у Кракові, Відні чи Берліні Станіслав Лем завжди наголошував «Я львів’янин і львів’янином залишуся до смерті».
Друзі! “Артефакт” – це незалежний журнал про культуру. Нас ніхто не фінансує. Тому підтримайте авторів. Тут посилання на платіж через монобанк. Дякуємо!
А це карта приватбанку:
4149 4991 1010 5317
А ще у нас є свій магазин крутих футболок на історичну та культурну тематику. Ви можете придбати футболку, светр чи горнятко й цим підтримати наш журнал!
Переглянути цей допис в Instagram
Post a comment