«Русскій мір втікає зі Львова». Засновник Української Галицької Партії потролив московських туристів у цікавому відео

Член Несторівської групи, дипломат та засновник Української Галицької Партії Богдан Панкевич опублікував відео, в якому показав, як можна дистанціюватися від путінської Москви та її «руского міра», використовуючи масові культурні наративи.


Мова про святкування Різдва разом з рештою країн Західної цивілізації 25 грудня, а не 7 січня, як це нині загальноприйнято в Україні.

Свою та партійну позицію Богдан Панкевич пояснив так:

Два роки тому Українська Галицька партія розпочала акцію “Різдво зі Світом”. Десятки тисяч підписів під зверненнями до Патріарха Святослава і Митрополита Епіфанія ми особисто занесли у їхні канцелярії. З того часу ідея святкування Різдва Христового 25 грудня набула значної популярності, отримує щораз більшу підтримку. Очільники УГКЦ і ПЦУ також почали про це говорити як про бажаний крок. Але чекають на готовність більшості вірян. Пора вже нам святкувати з усім християнським світом, а не з Росією та її релігійними сателітами!

 

Богдан Панкевич

Християни західного обряду святкують Різдво у ніч з 24 на 25 грудня, у той час, як віряни східного обряду відзначають народження Христа з 6 на 7 січня.

Дата святкування Різдва у всіх однакова, різниця лише у системі літочислення – західні церкви відзначають Різдво за Григоріанським календарем, а східні – за Юліанським, де 7 січня – це 25 грудня за старим стилем.

Тому частина українських політиків та громадських активістів закликає відмовитися від Юліанського та повернутися до Григоріанського календаря.


Друзі! “Артефакт” – це незалежний журнал про культуру. Нас ніхто не фінансує. Тому підтримайте авторів. Тут посилання на платіж через монобанк. Дякуємо!

А це карта приватбанку:

4149 4991 1010 5317

А ще у нас є свій магазин крутих футболок на історичну та культурну тематику. Ви можете придбати футболку, светр чи горнятко й цим підтримати наш журнал!

 

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *