Чтиво про театр і гру. 5 бестселерів з акторської майстерності

Візит у Київ Івани Чаббак, викладачки акторської майстерності з Голлівуду, надихнув Yabl зібрати бестселери, що вчать мистецтву бути актором. Тому ми поставили книгу Івани першою у переліку та, звичайно, не забули Станіславського (щоб нас не закидали помідорами). Плюс знайшли не менш цікаві екземпляри!

«Майстерність актора», Івана Чаббак

На початку кар’єри Шарліз Терон економила на чому завгодно, та не на уроках Івани. Ми ж знаємо, як виправдали себе такі заощадливість та розсудливість. Її колега Хеллі Беррі отримала «Оскар» за кращу жіночу роль у «Балі монстрів» саме після занять у Чаббак. Перелік селебрітіз, з якими працювала ця викладачка, можна випустити окремою книгою. Та сама Чаббак поки написала про майстерність актора.

Посібник спирається на метод Станіславського та інші класичні школи, з яких Івана Чаббак сформувала власну техніку, надзвичайно популярну у всьому світі. У книзі автор передбачила, здається, більшість ситуацій, в яких може опинитися герой. Майбутнім геніальним акторам пропонується пережити вагітність, параліч, стани алкогольного та наркотичного сп’яніння, вжитися у роль серійного вбивці та органічно вмерти.

«Акторська майстерність. Американська школа», Артур Бартоу

Автор – художній керівник факультету драми Нью-Йоркського університету. Не полінувався, зібрав найвідоміші методи, які використовували Аль Пачіно, Мерілін Монро, Дастін Хоффман, Міккі Рурк, Марлон Брандо та інші.

Які техніки використовували театральні педагоги Михайло Чехов, Стелла Адлер, Лі Страсберг, Сенфорд Мейснер? Ого-го, скільки видатних імен їм вдалося виховати! Приємний бонус книги – зовсім нові, постмодерні акторські підходи.

Stop ActingStart Living, Бернард Хіллер

Бернард Хіллер – викладач акторської майстерності, автор власної методики та вчитель Роберта де Ніро, Камерон Діаз, Джорджа Клуні, Мішель Пфайффер, Леонардо Ді Капріо та навіть Меріл Стріп. Відомий спеціаліст з розкриття здібностей та творчого потенціалу.Та й взагалі, багато до чого майстер.

Книга – квінтесенція 30-річного досвіду роботи.  Допоможе подолати емоційні бар’єри та розвинути впевненість у власних силах.

«Робота актора над собою», Костянтин Станіславський 

Пояснювати, хто такий Станіславський, здається, не треба. Його система й сьогодні вважається найкращою теорією сценічного мистецтва, хоча була створена на початку минулого сторіччя.

«Робота актора над собою» – головна теоретична робота генія. У першій частині Станіславський розповідає про творчий процес переживання характеру героя, у другій – про втілення характера персонажа. Також тут зібрані вправи для акторів.

«Про техніку актора», Михайло Чехов

Хто тут? Племінник Павла Чехова, російський та американський актор, режисер та викладач. Він розробив власну систему театральної майстерності та виклав її у книзі. Працю щиро назвав «підгляданням» за техніками акторів по всьому світу. Зовсім різні та часто не пов’язані між собою прийоми, систематизовані в одну школу.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *