Знай наших. Сім українських проектів номінували на європейську архітектурну премію

Відразу сім українських архітектурних проектів, серед яких Театр на Подолі, який викликав багато суперечок два роки тому, номінували на одну з найпрестижніших європейських архітектурних премій імені Міса Ван дер Рое, яку вручають з 1987 року.


Оголосили імена номінантів, які змагатимуться в 2019 році за архітектурну премію Міса Ван дер Рое, яка вручається раз на два роки. Це 383 проекти з 38 країн світу. Приємно, що Україна отримала відразу сім номінацій. В січні жюрі назве шорт-ліст з 40 номінантів, а в лютому – імена п’яти фіналістів. Переможець буде оголошений на урочистій церемонії 7 травня 2019 року, пише Новое Время. 

Київський академічний драматичний театр на Подолі, Київ

Театр, розташований на Андріївському узвозі, відкрили в 2017 році після реконструкції. Одразу ж його оновлений вигляд викликав величезний резонанс: думки радикально розділилися – від об’єкта, що спотворює обличчя міста, до твору мистецтва.

Проект: Архітектурне бюро Drozdov & Partners, Харків

Фото: Андрій Авдєєнко

Фото: Андрій Авдєєнко

Міжнародна Печерська школа, Київ

На премію номіновано новий корпус, прибудований вже до існуючої з 1996 року навчальної будівлі. Архітектори знайшли нестандартні рішення для організації простору в школі, виходячи з нової освітньої програми. Велика увага в школі приділяється театральному мистецтву, спорту і позакласним заняттям, тому корпус розбитий на функціональні зони.

Проект: Archimatika, Київ

Фото: Андрій Авдєєнко

Центр Метрополита Андрія Шептицького, Львів

На здобуття премії претендує проект Центру Метрополита Андрія Шептицького при Українському католицькому університеті. Центр розбитий на кілька функціональних просторів: наукова бібліотека, навчальні аудиторії, адміністративна частина, культорно-публічний простір з кафе і дитячою зоною. Центр був відкритий у вересні 2017 року.

Проект: Behnisch Architekten, Chaplinskyy & Associates, AVR Development

Фото: Олег Бабенчук

Земля ведмедів і вовків, Черкаси

Це новий унікальний виставковий комплекс Черкаського зоопарку, який отримав довгу образну назву Земля ведмедів і вовків. Для тварин тут створені максимально наближені до природніх умов зони для проживання. Тут немає ані клітин, ані грат – відкриті водойми та приміщення для зимівлі, а відвідувачі спостерігають за життям тварин зі спеціальних оглядових майданчиків.

Проект: студія Project 7

Фото: Андрій Авдєєнко

Фото: Андрій Авдєєнко

Дачний готель Глібівка, Київська область

Дачний готель, що складається з двох великих корпусів і 27 котеджів, номінували на премію за те, що це приклад взаємодії сучасної архітектури з природним середовищем. Дачний комплекс розташовано на березі Київського водосховища в сосновому лісі.

Проект: KUDIN Architects

Фото: Андрій Авдєєнко

Кам’яний будинок, Київська область

Приватний заміський будинок, розташований в селищі Романівка, Київської області. Він eco-friendly, виконаний повністю з натуральних матеріалів, як зовні, так і всередині, спланований відповідно до сучасних архітектурних тенденцій і з високим ступенем комфорту.

Проект: 33bY Architecture

Фото: Олег Стельмах

Фото: Олег Стельмах

Сцена, Дніпро

Це сезонний багатофункціональний парковий павільйон, побудований в Дніпрі в парку Шевченка на місці колишнього Зеленого театру. Це публічний простір, подію на якому може організувати будь-хто. У проектуванні і будівництві павільйону брало участь понад 200 осіб. Гроші на нього зібрали за допомогою платформи краудсорсингу і краудфандінгу.

Проект: Stage Dnipro Community, Kultura Medialna Non-Profit Organization, Hip Park

Фото: Олександр Бурлака

Нагадуємо, що в 2017 році на премію імені Міса Ван дер Рое номінувався лише один український проект – Простір синагог у Львові роботи бюро Franz Reschke і Studio Sophie Jahnke.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *