Чому Ван Гог відрізав собі вухо

Про те, що невизнаний за життя голландський художник Вінсент Ван Гог (1853-1890) відрізав собі вухо, знає кожен другий школяр. А ось чому – може пояснити далеко не всякий дорослий. У той же час історики до недавнього часу притримувались теорії, що Ван Гог вчинив таку наругу над собою після сварки з живописцем Полем Гогеном.


Після перепалки художник закрився у себе в кімнаті, взяв бритву, відрізав собі вухо, загорнув його в папір і відправив в публічний будинок в “подарунок” неповнолітній повії, яку регулярно “відвідували” обидва – Ван Гог і Гоген.

Наступного ранку Ван Гог був знайдений поліцейськими у себе в кімнаті непритомним посеред закривавлених простирадл. Про події попереднього дня художник нічого не пам’ятав. Ван Гогу поставили діагноз “гостра манія із загальним божевіллям”, після чого відправили до лікарні.

Гоген і Ван Гон

Однак, біограф,  британський мистецтвознавець Мартін Бейлі висунув нову версію, чому художник Вінсент Ван Гог відрізав собі вухо, повідомляє Huffington Post.

Мартін Бейлі знайшов документи, які підтверджують, що в цей нещасливий день художник отримав лист від брата.

Remote file

У своїй книзі “Південна студія: Ван Гог у Провансі” Бейлі пише, що художник відрізав своє вухо, коли дізнався, що його брат Тео заручився. Тео відправив Ван Гогу листа, доклавши до нього 100 франків і повідомив, що наречена, яка раніше відмовила йому, дала, нарешті, свою згоду стати його дружиною.

Відносини братів були дуже близькими, крім того Тео забезпечував художника фінансово.

Бейлі знайшов докази того, що художник відрізав собі вухо відразу ж після того, як дізнався про заручини свого брата Тео. Вінсент боявся, що він може “втратити Тео.

“Це був страх, який натиснув на спусковий гачок і призвів до зриву. Страх бути покинутим як емоційно, так і фінансово”, – вважає Бейлі.

Ван Гог побоювався, що брат більше не зможе надавати йомуфінансову допомогу. Все це було поставлено під загрозу несподіваною появою нареченої.

Тому нема нічого дивного в тому, що Вінсент, який вже на той час боровся з психічними розладами, занепокоївся такою новиною.

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *