Журанліст Ґарет Джонс. Відкрився сайт про британця, який першим розповів світу про Голодомор
Історія світу, та й України зокрема, налічує безліч незаслужено забутих постатей. Однією з таких є постать валлійця Ґарета Джонса, першого іноземного журналіста, який під своїм ім’ям написав про Голодомор 1932-1933 років, і лише цим його журналістські досягнення не обмежуються.
Студентки Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка Валентина Пасічна та Олена Тищук вирішили створити веб-сайт, присвячений Ґарету Джонсу, його життю та творчому доробку. Сайт містить біографію знакового журналіста та новини, пов’язані із його персоною, пише Літакцент.
Останніх значно побільшало, оскільки 28 листопада в український прокат виходить фільм «Ціна правди» номінантки на премію Оскар режисерки Агнєшки Голланд, а головні ролі у фільмі виконали Джеймс Нортон та Ванесса Кірбі. Один із київських провулків також планують назвати іменем валлійського журналіста. Серед іншого нещодавно у видавництві «Жнець» вийшла книжка «Ґарет Джонс. Ціна правди» із вибраними статтями та хронікою життя Джонса.
Нагадаємо, що нещодавно відбулася презентація книги «Ґарет Джонс. Ціна правди».
Сайт «Журналіст Ґарет Джонс» доступний за посиланням. Цей ресурс – лише один із багатьох голосів, що розказують українцям про безкомпромісного Ґарета Джонса.
Британський журналіст Ґарет Джонс валлійського походження не боявся розповідати правду. За своє життя йому випало тричі побувати в Радянському союзі, політати літаком Гітлера, обійти далекий Схід та об’їхати Америку. Утім, за це Ґарет дістав лише методичну й централізовану кампанію з дискредитування його журналістської репутації, яку розгорнуло радянське управління преси за допомогою корпусу іноземних кореспондентів. Авторки проєкту вважають, що Ґарет заслуговує на світлу пам’ять та правду, за яку сам і боровся. Ґарет Джонс прожив цікавезне життя, зробивши багато добра світові. І саме тому його постать заслуговує на міжнародне, а надто на українське визнання.
Проєкт створено у межах співпраці Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка та української кінокомпанії Kinorob. Колажі для проєкту створила Литвинова Віра.
Post a comment