Шукайте жінку, символізм та хеві метал. Арт-навігатор на першу половину листопада

Еееех, не плачте про плаксивий дощами і колючий вітрами листопад! Він он скільки всього файного підготував, що Yabl аж розгубився при відборі найкращих у наш новий арт-навігатор. Вуаля – маршрути та зупинки на два тижні! Прямуйте у вірному напрямку.


«Ідентифікація міста»

Де: Галерея «АВС-арт» (вул. Глибочицька, 32б)

Коли: 23 жовтня – 9 листопада, 12:00 -19:00

1/2

Вартан Маркар’ян демонструє діалог між людиною та містом. Вправно, без слів – своїми картинами. Полтавський художник уже декілька років працює над темою урбаністичного, промислового пейзажу.

Місто для людини – це одночасно небо і гнітючі стіни, асфальт, ніч і безліч вогнів, туман, хмари або дим і смог, просторі вулиці і тісно зведені лабіринти. Але якщо поглянути на відразливі деталі з іншого ракурсу, то в кожній з них криється своя романтика урбанізації, яка заснована на захваті сучасним, на спробі воскресити приємний подив при зустрічі людини з «світом машин».

Деталі тут.

Idols. The Art of Heavy Metal

Де: Триптих: Global Arts Workshop (Андріївський узвіз, 34)

Коли: 30 жовтня – 14 листопада, 11:00 -19:00

1/2

Ми навіть не будемо довго переконувати піти на цю виставку. Скажемо лише: вперше в Україні представлено фотографії всесвітньо відомої музичної фотохудожниці Естер Сеґарри. Її роботи надруковано в кожному відомому журналі й на сайтах про важку музику, також вони прикрашають численні музичні альбоми. Візуальна ідентичність деяких гуртів хеві метала – це теж робота Естер. То ж гоу, друзі! Та й Посольство Норвегії радо запрошує – саме за його сприяння відкрився проект.

Компанію Естер для експозиції підібрали чудову: українських митців Микиту Цоя та Ігора Гречаника. Роботи Цоя будуть досліджувати сенсорний досвід шанувальників хеві метала, «хедбенгерів» (headbangers). Скульптури Ігоря Гречаника розкриють міфологічні та окультні теми, якими надихаються виконавці та фани важких нот.

Деталі тут.

«Навколо порожнечі»

Де: «Речовий доказ» (вул. Рейтарська, 8б)

Коли: до 8 листопада, 11:00 – 20:00

О, майстри Ігор Селеменев і Андрій Підлісний називають себе «чорноробами»! Які прямі та сміливі! Що у них? Виставка, назва якої – непряма цитата мистецтвознавчої гіпотези про те, що після Малевича і Дюшана мистецтво перетворилося на танок навколо порожнечі. Українські митці висловлюються на межі цієї пустоти.

«Тотальна самотність перед безмежним» – тема, що об`єднує монохромний світ експозиції. Андрій реалізує її в серії графіки, що базується на геометрії чистих ліній. Ігор займається фігуративним живописом, який найменше наслідує реалістичну манеру.

Деталі тут.

«Шукайте жінку!» 

Де: Французький Інститут в Україні (вул. Гончара, 84)

Коли: 31 жовтня – 30 листопада, 8:00 – 20:00

Про образи і ролі сучасної жінки в соціумі тільки й говорять. Тема в топі – що казати. Та художник Олексій Аполлонов зумів виділитися в морі висловлювань, у тому числі – художніх. Подивіться, як намалював! Він бавиться з формами та кольорами, змушуючи глядача відчувати безпосередньо емоцію та атмосферу, часто оминаючи поверхове сприйняття ліній та форм.

Осіб та їх рис ми не бачимо, але складається враження, що кожен з персонажів нам добре знайомий.

Деталі тут.

Photo Kyiv Fair 2018

Де: Chicago Central House (вул. Антоновича, 44)

Коли: 1 – 4 листопада, 12:00 – 20:00 (сб – до 22:00, нд – до 18:00)

Міжнародний ярмарок фотографії Photo Kyiv Fair 2018 вже другий рік поспіль об’єднає на одному майданчику іноземні та українські галереї. Подія – не лише знайомство з фотомистецтвом. У програмі передбачені дискусії, екскурсії та лекції, де виступатимуть європейські експерти у сфері мистецтва та арт-бізнесу. Родзинкою стане вечірка, присвячена Геловіну (3 листопада).

На площі 2500 квадратних метрів загубитися просто, але п’ять сотень фотографій музейного рівня здатні захопити не лише випадкового гостя, але й гуру у світі камер та об’єктивів.

Деталі тут.

«НеОдні»

Де: Sergey Makhno Gallery (вул. Коновальця, 26а)

Коли: 1 – 15 листопада, 12:00 – 20:00

Спільна виставка художника Сергія Западні та кераміста Сергія Махно. Будуть представлені тарелі ручної роботи та картини в техніці графіки. Дві протилежності за формою і фактурою.

Авторська серія керамічних тарелей Сергія Махно створена за новими технологіями та з використанням різних мистецьких прийомів. Кожна тареля – в єдиному екземплярі, у стилістиці на межі української культури та японських традицій.

Сергій Западня працює в різних жанрах: фотографія, комп’ютерна графіка, живопис. Постійно експериментує й дотримується постмодернових цінностей. Пріоритетною для автора є тема сучасності й осмислення нового часу.

Деталі тут.

«Геометрія устремлінь»

Де: Музеї історії міста Києва (вул. Хмельницького, 7)

Коли: 1 – 18 листопада

Персональна виставка Олексія Глазунова, українського художника та монументаліста, де будуть представлені як нові роботи , так і твори з минулих експозицій. Що є мрії та цілі для людини? Чи не є вона уламком великої мети, якій призначена? Ось що він намагається запитати своїм доробком. Ой, які питання – усі ж хочуть знати відповіді!

Деталі тут.

«Портрет»

Де: Єврейський общинний центр Халом (вул. Малевича, 86о)

Коли: 1 – 30 листопада, 12:00 – 19:00

Портретний жанр у сучасному вимірі. Цей напрямок живопису ледь не найважчий, бо його завдання –  транслювати не лише зовнішність музи, а й емоційний стан, її почуття. Також додається суб’єктивність автора та його власне бачення особистості – тому картина про людину містить психологічний та біографічний характери, а не лише обличчя.

Серед авторів, роботи яких надані в експозицію: визнаний не тільки в Україні, а й відомий у США Олег Радван, Ігор Губський, роботи якого знаходяться в музеях України, в Третьяковській галереї та приватних колекціях, Олексій Кулаков, чиї твори доповнюють колекції музеїв України та Європи, Юрій Шаповал, полотна якого вже є в багатьох приватних колекціях, Тетяна Шимко, Сергій Піскунов та інші відомі й молоді автори.

Деталі тут.

Еротична фотовиставка #NuelAffection

Де: Just In Space (вул. Братська, 6)

Коли: 10 – 11 листопада, 12:00 – 22:00


Розворушить листопад! Шанувальники сучасного фотомистецтва зможуть побачити третю еротичну виставку Світлани Єлісєєвої. Звісно, натхнення – від краси жіночого тіла! Обіцяють ще й фільм демонструвати про те, як проходили зйомки.

Це не просто виставка, а арт-івент: деякі роботи будуть створювати прямо на очах у відвідувачів.

Деталі тут.

Facebook Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d блогерам подобається це: