У прокат вийшов фільм львівського режисера Тараса Химича «Король Данило»

Після двох років зйомок Тарас Химич запрезентував фільм «Король Данило». Режисер позиціонує його як історичний бойовик, базований на біографії Данила Романовича, але частково із вигаданими епізодами та героями.


«Ми беремо найактивніший період життя короля Данила, в 30 років і далі, тобто людина в розквіті сил, що він здобув, як зміг перемогти різними засобами супротивника і про те, як він це робив, цікаво, не прямолінійно», ‒ розповідав режисер Тарас Химич ще на початку знімального процесу, zaxid.net.

На прем’єрі у Львові творча команда розповідає про зйомки і саму стрічку.

«Насправді це ігровий фільм, він базується на історичних подіях, але він зроблений як «Король Артур», є частково додумані моменти для того, щоб було цікаво», ‒ додає помічник режисера, один із художників фільму Олексій Лань.

«Історичних фактів напевно не так багато, скільки екшну, багато каскадерів професійних працювало, які вміли різні трюки робити», ‒ каже виконавець ролі боярина Ярослав Василик.

«Довелося вивчити багато нового: це фехтування мечем, верхова їзда, довелося набрати масу 9 кілограмів. Більшість часу ми проводили на полі зі зброєю, тобто це було і болото, і пилюка, і жара, і роса, і вогонь. Я кайфанув, бо я це люблю», ‒ зізнається Юрій Вихованець, виконавець ролі Василька, брата короля Данила.

«Я граю роль побратима, друга короля Данила. Я просто переносив себе в той час, одягав костюм і розумів, що була така людина в той час з таким характером, з такими амбіціями, з такими ж рисами, як у кожної людини, хитрістю, любов’ю, відданістю, зрадою», ‒ розповідає Олег Сікиринський, виконавець ролі боярина Гордія Мстиславовича.

«Ти потрапляєш зовсім в інший світ, приміряєш все на себе. Мені навіть здається, що це ліпше, ніж працювати у сучасному, тому що в сучасному ти такий, як ти є, а тут відповідно інші рухи, інша манера, ти себе по-іншому зовсім поводиш», ‒ згадує виконавиця ролі служниці королеви Марина Мазур.

«Спеціально для зйомок побудований замок під Львовом. А ще в Галич ми їздили, знімалися, в П’ятничанах були, там, де ще збереглися будівлі тої доби і наступного століття», ‒ додає помічник режисера Олексій Лан

https://zaxid.net/news/

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *