“Синдром війни. Я звик вбивати”. У Києві презентували фільм про посттравматичний синдром

У Києві відбулася презентація документального фільму про постравматичний синдром у ветеранів “Синдром війни. Я звик вбивати”.


“Незважаючи на дещо провокативну назву, мета фільму – показати, що ветерани, повернувшись з фронту, не є “кровожерливими вбивцями”, а навпаки мають бути інтегровані у мирне суспільне життя завдяки якісній психологічній допомозі”, – повідомила в коментарі Укрінформу режисер фільму Олена Солодовнікова.

За її словами, їй болить, що останнім часом в суспільстві збурюють хвилю ненависті до наших захисників, формується їхній негативний образ, приписується злочинне клеймо.

“Раніше було так: має професійну спортивну підготовку – перший у списку підозрюваних. Нині: ветеран – може бути причетний до криміналу. У фільмі я руйную ці стереотипи та пояснюю, до чого тут посттравматичний синдром”, – наголосила кінорежисер.

Стрічку готували більше двох років. Це не глянцева історія, а життєва правда. Незважаючи на важку тематику посттравматичного синдрому, фільм знято без моралізаторства, депресивного тону та зайвого пафосу. А навпаки, з іронією і легким гумором.

Саундтрек до фільму виконав гурт “Лінія Маннергейма” Сергія Жадана. Консультанти – професор Всеволод Стеблюк та психолог Наталя Ломоносова.

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *