Джонні Депп зіграє розпусного французького короля у новому фільмі Майвенн Ле Беско

Джонні Депп зіграє розпусного французького короля у новому фільмі Майвенн Ле Беско

Джонні Депп гратиме короля Людовіка XV у фільмі режисерки Майвенн Ле Беско, яка до слова, зіграє у цій стрічці коханку монарха.


 

Тож, головними героями картини стануть керманич ранньомодерної Франції Людовік XV та його коханка Мадам дю Барі.

Людовик ХV, якого зіграє Джонні Депп

Людовик ХV, якого зіграє Джонні Депп

Мадам дю Баррі

Чим Людовік XV цікавий як король? Він би взагалі не мав посісти престол, оскільки був аж 4 кандидатом по списку. Одначе, його дід помер від натуральної віспи, а тато, мама й брат віддали Богові душу, захворівши на кір. Тому Людовік став королем, коли йому було 5 рочків. У такому віці, логічно, він не міг самостійно керувати країною, тож від його імені Францією керував регент Філіп Орлеанський.

 

 

Коли Людовик виріс, він одружився з донькою польського короля Станіслава Лещинського Марією, яка народила йому 12 діточок. Далі Марія навідріз відмовилася народжувати й відлучила короля від свого ліжка: тепер Людовик мусив спати сам й тому почав шукати фаворитку.

 

 

У Франції 16, 17 та 18 століття королі цілком законно та офіційно могли мати коханок, які не просто займалися з ними амурними та еротичними справами, а й були радницями в питаннях культури й політики. Це звісно дуже виглядає дуже дико, але насправді – ні. Чому? Бо в ті часи головний спосіб легітимності будь-якої влади – це наявність у правителя королівського походження. Для цього кожен король хотів мати як можна більше нащадків-хлопчиків.

 

Діти тоді часто помирали, тож королі й брали собі законних коханок-фавориток, щоби мати більше дітей, бо, як бачите – 12-13 діточок, 10 з яких – дівчата, то є загроза королівському престолонаступництва. Бо коли у тебе немає прямих нащадків, то далекі родичі короля можуть почати війну за право стати королем після твоєї смерті. Тож краще мати не просто законну дружину-королеву, а й фаворитку.

 

 

Однак не все так просто. Король міг вести стосунки з фавориткою, але мав повне право не визнати її дітей, як кандидатів на престол. Але, кожна фаворитка могла публічно вимагати від короля зарплати за те, що вона фаворитка і так само могла вимагати від короля визнати спільних дітей кандидатами на престол.

Так, однією з перших фавориток стала Луїза де Мальї. 1739 року Луїзу з королівського ліжка витіснила її сестра Марі-Анна.

 

От саме вона й поставила вимогу – 50 тисяч екю на рік та визнання її дітей претендентами на корону.

 

 

Про одну з останніх фавориток Людовика – Мадам дю Баррі й буде новий фільм, в якому зіграє Джонні Депп.

 

 

На вашу думку, чи схожий американський актор на французького короля?

Джонні Депп зіграє розпусного французького короля у новому фільмі Майвенн Ле Беско

Джонні Депп зіграє розпусного французького короля у новому фільмі Майвенн Ле Беско

 

Як гадаєте, які теми розкриватимуться у фільмі? Пишіть це в коментарях.


Друзі! “Артефакт” – це незалежний журнал про культуру. Нас ніхто не фінансує. Тому підтримайте авторів. Тут посилання на платіж через монобанк. Дякуємо!

А це карта приватбанку:

4149 4991 1010 5317

А ще у нас є свій магазин крутих футболок на історичну та культурну тематику. Ви можете придбати футболку, светр чи горнятко й цим підтримати наш журнал!

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *