Як виглядав Ісус та який рік – найгірший у історії

Минулого  тижня ми побачили обличчя Ісуса і дізналися, який рік був найгіршим в історії людства, пише Олексій Бондарєв керівник відділу Техно журналу Новое Время. 


Найгірший рік в історії

Вчені назвали рік, коли людям жилося найгірше. І ні, це не той рік, коли я вперше влаштувався на роботу і закінчилася моя безтурботна юність.

Найгірший рік в історії людства – це 536 рік н.е. Причому, стверджують дослідники, справа була не в війнах, а в різкому похолоданні. А економічний спад, який був цим викликаний, тривав більше 100 років

Причиною похолодання став космічний пил, який блокував частину сонячного світла, що надходить на Землю. Візантійські історики писали, що Сонце весь рік світило як Місяць –  без променів.

Загалом, якщо вам здається, що 2018 рік, який минає, був невдалий, згадайте про 536 рік.

“Це був початок одного з найгірших періодів для життя, якщо не найгіршим роком взагалі”, – сказав археолог Гарвардського університету і середньовічний історик Майкл Маккормік. Його стаття показує, що економічний спад, який почався в 536 році тривав більше ста років.

536 був десятим роком правління візантійського імператора Юстиніана Великого, і на землі не відбувалося нічого незвичайного. Але ось на небі відбувалося щось дивне: з’явився загадковий запорошений туман, що блокував Сонце, в результаті чого температура знизилася і почалися роки хаосу в усьому світі: посуха, неврожай, сніг в Китаї влітку, голод.

“І ось в цьому році сталося страшне диво: весь рік сонце випускало світло як місяць, без променів, протягом усього року, переставши, як раніше, чисто і яскраво сяяти. З того часу, як це почалося, не припинялися серед людей ні війна, ні моровиця, ні будь-яке інше лихо”, – писав візантійський історик Прокопій.

Є дані про те, що катастрофічні виверження вулканів можуть бути винуватцями подібних подій і викликати короткочасне глобальне охолодження і руйнівний голод. Тепер новий, дуже докладний аналіз ядра льодовика Колле Гніфетті на кордоні між Швейцарією та Італією дав нову інформацію про пітьму, в яку тоді поринув світ.

У 536 році вулканічний попіл і уламки були змішані з крижаним шаром, що свідчить про велику вулканічну подію. Гренландські і антарктичні крижані ядра свідчили про друге виверження в 540 році нашої ери, що посилило страждання. Потім в 541 році з’явилася так звана Юстініанська чума і все стало зовсім погано.

 Причиною лиха називають виверження вулкана в Індонезії

Але приблизно в 640 році команда вчених помітила, що в льоду льодовика Колле Гніфетті стали з’являтися сліди свинцю. Таке забруднення означає, що люди знову почали видобуток і виплавку срібла зі свинцевої руди. Іншими словами, економіка відновлювалася і відновилася приблизно за сто років.

Цікаво, що крижане ядро ​​також показує кінець свинцевого забруднення приблизно в 1349-1353 роках. Це точно збігається з хронологією чуми – так званої “Чорної смерті”, і дослідники використовували це в якості маркера для визначення того, що вони правильно оцінюють датування інших подій.

Стародавні континенти

Європейське космічне агентство виявило залишки втрачених континентів, які ховалися під льодами Антарктиди протягом мільйонів років.

Стародавні континенти були знайдені завдяки старим даними від нині мертвого європейського супутника GOCE.

За словами вчених, колись Антарктида була частиною суперконтиненту Гондвана, який почав розпадатися близько 130 млн років тому. Разом з тим зв’язок між Антарктидою і Австралією зберігався ще 55 млн років тому. Нещодавно відкриті скелясті зони – це залишки древніх континентів, і вони дають інформацію про те, як структуровані сучасні континенти Землі.

Ще одна Земля

Іспанські астрономи виявили схожу на Землю екзопланету, яка обертається навколо зірки Барнарда на відстані шести світлових років від Землі.

Зірка Барнарда – червоний карлик і найближча до Землі одиночна зірка. Ближче до нас лише три зірки в системі Альфа Центавра.

Перші дані, які наводили на думку про наявність у зірки Барнарда планети, були отримані ще в 2015 році. Але тоді вони були занадто близькі до статистичної похибки.

Тепер же отримано досить достовірні дані, які дозволяють стверджувати, що екзопланета там все-таки є.

Поки що складно стверджувати щось конкретне про цю екзопланету, але вчені припускають, що вона належить до категорії “супер-Земель”. Найімовірніше, вона більша за Землю, але навряд чи дотягує до таких гігантів як Уран або Нептун. Її маса може дорівнювати чотирьом масам нашої планети.

Обличчя Ісуса

Історики з Університету Хайфи впевнені, що знайшли портрет Ісуса Христа на стелі давньої хрестильні на півдні Ізраїлю.

Зображення ну дуже сильно відрізняється від того Христа, якого прийнято малювати на іконах.

На малюнку зображено обличчя молодої людини без бороди, з коротким кучерявим волоссям, великими очима і довгим носом. Портрет був частиною великої сцени, оскільки поруч з ним було намальовано інше обличчя, оточене німбом.

Суперечки про те, як виглядав Ісус, тривають мало не два тисячоліття. Можливо, на цей раз вченим вдалося знайти достовірне джерело. Ну це якщо припускати, що Ісус все ж був історичним персонажем, звичайно.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *