У Швеції знайшли документи, як росіяни окупували Україну, вбивали людей та вчинили масовий голод 100 років тому

Документи, які підтверджують звірства, що вчинили росіяни, знайдені працівниками Державного архіву Швеції 23 березня 2022 року в архіві Міністерства закордонних справ королівства.


Перекладачка Марина Траттнер на шпальтах видання Історична Правда, розповіла, що це лише невелика частина матеріалів, в яких описується окупація України, Грузії, Вірменії, Литви, Латвії та Естонії.

Серед документів є звіт шведського військового аташе у Польщі капітана Акселя Клаесона про політичний стан в Україні, написаний 11 лютого 1920 року і надісланий міністру закордонних справ Швеції. Цей документ передував підписанню Варшавського договору та військової конвенції між УНР та Польщею у квітні 1920 року.


Марина Траттнер пише:

Ми публікуємо майже дослівні переклади документів, написаних шведською, французькою і англійською мовами у період між 1917 і 1920 роками. Коментарі перекладача позначені літерами МТ, частини тексту, які написані нерозбірливо або відсутні, виділені квадратними дужками […].

Війна росії з Україною внесла свої корективи в український правопис. Відтепер я пишу росія, білорусь, москва, путін, радянський союз та назви усього іншого непотребу, який нападає на наші землі, з малої літери. Більшого вони не заслужили.

Решта документів з архіву Міністерства закордонних справ Швеції буде незабаром досліджена, перекладена українською мовою і надрукована в Україні.

Це важливо зробити саме зараз − під час чергової війни росії проти України. Коли російська армія знову намагається окупувати наші землі, знищити українську історію, літературу, архітектуру, ідентичність, народ і державу.

Цього разу у неї це не вийде, росія сама розвалиться. А Україна стане процвітаючою європейською державою, яка сприятиме позитивним ціннісним змінам сучасного світу.

Тримайтеся, друзі! Перемога обов’язково буде за нами!


Публікуємо один із документів. 

МЕМОРАНДУМ

Після тяжкої трирічної війни більшовицькі війська радянського уряду москви окупували в кінці минулого року більшу частину України. Правочинний уряд Української Народної Республіки та її армія, за винятком добровольчих корпусів, були витіснені за межі країни. Така сама доля спіткала й сусідні країни: Грузію і Вірменію.

Європейські країни жодним чином не відреагували на ці факти саме тому, що вони не знали про справжній стан речей стосовно політичної і державної ситуації у Східній Європі і основи її економічного розвитку.

Наслідки цієї окупації відчутні по всій Європі і мають катастрофічний характер у південній частині колишньої російської імперії. Вони є такими:

1)    Знищення промисловості, торгівлі і транспортних систем.

2)    Повний занепад землеробства, яке є основною галуззю.

3)    Знищення організованого політичного життя кривавим терором.

4)    Придушення усієї національної культури і тиск на неї.

 

Квітучий розвиток цих країн був зупинений і відкинутий на багато десятиліть назад у минуле. Вся система виробництва і споживання була повністю зруйнована. Особливо від цих дій постраждала Україна.

Під прикриттям так званого “українського радянського уряду”, який складався лише з експлуататорів-агентів з москви, більшовики проводили систематичне знищення і виснаження земельних ресурсів і розграбування країни  так само, як вони це робили протягом останніх років в голодуючих регіонах біля Волги.

Обладнання фабрик, локомотиви, вагони, реманент і все, що мало хоч якусь цінність, вивозилося з України на Північ. Величезну кількість зерна і продуктів землеробства відібрали у селян і навіть не залишили нічого для того, щоб посіяти у полях навесні.

Для того, щоб здійснити все це в Україні, московські більшовики спрямували півмільйону армію окупантів, які силою відбирали все у людей. Утримання цієї армії ще більше погіршувало ситуацію у країні.

Український народ, без підтримки інших країн, залишився сам на сам у боротьбі проти окупантів і усіма силами намагався захищати свої національні і державні права, свої економічні і культурні цінності.

Тисячі людей бралися за зброю. Але десятки сіл були стерті з поверхні землі в результаті артилерійських обстрілів, а все населення у них було знищено. Все це свідчить про той спротив, який чинили люди.

Для того щоб зламати потужний спротив, який підтримували селяни, більшовики почали кілька місяців тому, один за одним, знищувати всю інтелігенцію.

 

І пояснювали це тим, що вони боролися з контрреволюціонерами і саботажем. Найбільша частина інтелігенції перебуває протягом останнього року у концентраційних таборах чекістів і тюрмах.

У Києві, Одесі, Харкові та інших містах протягом останніх місяців державні організації здійснювали масові вбивства. Серед вбитих опинилися не пов’язані жодним чином з політикою представники культури.

Реакцією на варварський радянський московський режим була природна боротьба за виживання серед селян, які у різних містах брали зброю в руки і починали акції протесту.

Шантаж зі сторони окупантів і вторгнення голодних натовпів з великої росії поставив селян у принизливе становище і вони взяли зброю, щоб захистити свою власність.

Пропаганда більшовиків за кордоном намагалася усіма способами приховати вимушену боротьбу людей за виживання і використала свої звичайні методи: поклала провину за все, що відбувалося, на сусідні країни і спробувала відволікти увагу Заходу від подій в Україні на інші міжнародні конфлікти.

Ми знаходимося зараз у заключному акті цієї Східної трагедії. З того часу, коли всі “годувальниці” колишньої російської держави були зруйновані більшовиками  Сибір, Волга, Дон і Кубань, почався напад на останню “годувальницю” – Україну.

Найбагатшу країну Європи, разом з Грузією і Вірменією, перетворили на повну матеріальну і культурну руїну. Наслідки для майбутнього очевидні: масовий голод. І це відбувається у той час, коли вся Європа говорить про своє економічне відродження.

З такими перспективами на майбутнє, уряд Української Народної Республіки більше не може мовчки ігнорувати жахливі факти розстрілів інтелігенції і повного знищення економічної життєдіяльності, які вже набули системного характеру.

Країні загрожує повне духовне і економічне знищення, а також катастрофічний масовий голод у найближчі роки.

 

Уряд Української Народної Республіки, який має повне право представляти народ України, звертається зараз до всіх інших країн з протестом проти вторгнення великоросійських більшовиків в Україну, проти всіх цих неймовірних звірств, які російський радянський уряд чинить щодо українського народу і його інтелігенції, а також проти повного матеріального знищення країни.

Український уряд усвідомлює, що стан не тільки європейської, а й світової економіки повернеться до нормального тільки тоді, коли всі держави на території колишньої росії знову почнуть виготовляти і споживати товари.

Саме тому всі європейські держави повинні знайти рішення східноєвропейської проблеми своїм пріоритетом і одразу ж її вирішити. Основні пропозиції:

1)    зробити можливим економічне відновлення;

2)    пом’якшити і обмежити наслідки масового голоду.

І до того ж визнати нездатність радянського уряду власноруч вирішити ці питання, адже він сам звертається за допомогою до інших країн. Очевидно, що уряд, методи якого після чотирьох років призвели лише до знищення економіки і масового голоду, не здатен запустити хоч одну фабрику або отримати хліб.

Потрібно чітко зрозуміти, що зупинити масовий голод неможливо наданням дитячого харчування або відправленням потягів з продуктами. Потрібно навпаки підняти очі і побачити справжню причину масовий голоду  більшовицьку систему.

Було наївним припускати, що більшовицький уряд у москві зрозумів це і в результаті так званих реформ та концесій позбувся комуністичних принципів, а також розбудив у селянах і робітниках жагу працювати – основу будь-якої здорової економіки.

Український уряд, як повноправний представник українського народу, пропонує зробити так. З метою відновлення світової економіки і порятунку людей у Східній Європі, всі країни світу мають за допомогою своїх політичних і економічних важелів впливу звернутися до радянського воєнізованого імперського керівництва у москві з такими категоричними вимогами:

1)    Окупаційні війська радянського уряду москви повинні залишити Україну, Грузію і Вірменію.

2)    Повернути всі евакуйовані фабрики, техніку, транспорт і весь реманент.

3)    Україна і Грузія повинні перейти під протекторат Ліги Націй і як гарантії потрібно використати частину їхнього державного боргу у складі колишньої росії.

 

Завданням Ліги націй після цього повинно стати об’єднання внутрішніх сил цих країн для відновлення державності і надання кредитів міжнародних синдикатів для того, щоб зробити індустрію і виробництво експортоспроможними.

Якщо європейські країни, Америка, Японія і Китай не зможуть змусити радянський уряд у Москві до цих дій, то вони можуть чекати на таке:

1)    Прогресуюче знищення всієї власності більшовиками з одного боку, необмежено посилить світову економічну кризу, а з іншого – унеможливить взагалі будь-яке відновлення економіки у Східній Європі у передбачуваному майбутньому.

2)    Масовий голод розповсюдиться додатково на територію мінімум півмільйона квадратних кілометрів і охопить 50 мільйонів людей, яким інші країни повинні будуть надати допомогу так само, як вони зараз надають її Надволжю.

Політичні, економічні і культурні наслідки будуть такими, що матимуть вплив на всі країни. Саме тому, це обов’язок Ліги націй і кожної окремої країни в ім’я сумління всього світу захистити Україну, Грузію і Вірменію від знищення та допомогти цим країнам відновити нормальне політичне і економічне життя.

20 лютого 2014 року росія почала війну в Україні, ввівши війська на територію автономної республіки Крим. 

11 квітня 2014 року сили спеціальних операцій російської федерації та озброєні автоматами проросійські терористи захопили райвідділ міліції у місті Слов’янськ Донецької області й вивісили там прапор росії. У такий спосіб росія продовжила неоголошену війну проти України та території двох східних областей – Донецької та Луганської.

З лютого 2014 року по лютий 2022 року росія вела активні бойові дії проти України на території Донеччини та Луганщини, збільшувала кількість своїх військ в окупованій автономній республіці Крим, поширювала брехливу інформацію через проросійські медіа та українські проросійські політичні партії, які сама фінансувала.

24 лютого 2022 року де-юре президент, а де-факто – диктатор рф владімір путін оголосив проведення спеціальної військової операції, мета якої – демілітаризації та денацифікація України. Під прикриттям цієї спецоперації Москва почала повномасштабну війну та завдала ракетних ударів по більшості великих міст. Під обстріл потрапили Київ, Львів, Одеса, Суми, Чернігів, Миколаїв. Такі міста як Харків, Маріуполь зазнали великих руйнувань, рашисти спеціально обстрілювали там дитячі садочки, школи та лікарні. Загинуло багато мирних дорослих людей та дітей.

 

 

Друзі! Ми створили проєкт Artefact Info. Це – волонтери, які у режимі 24/7 збирають інформацію про злочини російських окупантів, фіксують всі дані про бойові дії, а також – заяви культурних діячів, спортсменів, компаній. Вони пишуть велику хроніку російсько-української війни, літопис, за яким історики вивчатимуть ці події. Всі дані після війни будуть передані професійним історикам для вивчення та опрацювання!

Редакція сортує все по тегах, за якими потім буде дуже зручно відшукати інформацію зі сфери, яка Вас цікавить.

Підтримайте їх – підпишіться на телеграм канал  або приєднайтеся та пишіть цей літопис разом з ними! Їм дуже потрібна ваша підтримка!

Щоби долучитися, напишіть у телеграм: +38 099 76 46 506

Друзі! “Артефакт” – це незалежний журнал про культуру. Нас ніхто не фінансує. Тому підтримайте авторів. Тут посилання на платіж через монобанк. Дякуємо!

А це карта приватбанку:

4149 4991 1010 5317

А ще у нас є свій магазин крутих футболок на історичну та культурну тематику. Ви можете придбати футболку, светр чи горнятко й цим підтримати наш журнал!

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *