«Сталінградська мадонна». Німецький лікар намалював унікальну ікону, будучи в оточенні

У Різдвяну ніч з 24 на 25 грудня 1942 року німецький лікар Курт Ройбер намалював знамениту «Сталінградську мадонну», будучи оточеним радянськими військами. 


 

Цей малюнок Богоматері зроблений німецьким військовим лікарем 16-ї танкової дивізії, колишнім лютеранським священиком Куртом Ройбером, в ніч з 24 на 25 грудня 1942 року в Сталінградському «котлі».

На звороті російської географічної карти Курт Ройбер намалював Богоматір зі сплячим маленьким Ісусом. Діва Марія тримає немовля на руках, дбайливо притискаючи його до себе, щоб зігріти. По периметру намальованою вугіллям ікони напис:

«Світло, життя, любов. Різдво в “котлі “. Фортеця Сталінград, 1942».

Пізніш ікону Ройбера стали називати «Сталінградська мадонна». Ця різдвяна за григоріанським календарем ніч поховала всі надії 6-ї армії Паулюса на порятунок. Саме 25 грудня, в католицьке Різдво, кільце навколо німців намертво зімкнулося. Незважаючи на молитви німецьких солдатів перед іконою в бліндажі Ройбера, дива не сталося.

Картинки по запросу Курт ройбер

13 січня 1943 року «Сталінградська мадонна» була вивезена з оточення на останньому літаку в руках тяжко пораненого полковника Вільгельма Гроссе.

Ікону передали дружині теолога. Вона зберігалась в сім’ї до 1983 року, а потім родичі Курта Ройбера вирішили передат її в Меморіальну церкву кайзера Вільгельма в Берліні, де вона знаходится і зараз. У 1990 р. її освятили церковні ієрархи.

Сподобався матеріал? Підтримай журнал “Артефакт”.

Видання існує завдяки підтримці наших читачів. 

Приват: 4149 4991 1010 5317 (Роман Грицун)

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *