Скіфське золото, вартістю 10 млн євро, повернуть з Нідерландів до України

26 жовтня Апеляційний суд міста Амстердаму наказав повернути в Україну Скіфське золото – 563 експонати. 


Ще до того, як Росія анексувала український Крим, скіфське золото вивезли до Нідерландів на виставку. Потім голландські музейники не знали, як правильно повернути ці артефакти й куди – у Кримський музей чи в Київ.

Скіфський меч із золотими піхвами IV ст. до н. е., ще один експонат виставки «Скіфське золото» в Амстердамі, повернутий в Україну. Музей історичних коштовностей України, 2021 рік.

Скіфське золото знаходилося у Музеї Алларда Пірсона. Тепер ці експонати передадуть до Державного історичного музею України в Києві “до стабілізації ситуації в Криму”, пише Амстердамський суд у своїй ухвалі:

“Хоча експонати музею походять із Криму і в цьому сенсі також можуть розглядатися як спадщина Криму, вони є частиною культурної спадщини України”

Росіяни обурилися такому рішенню. Ось що сказав так званий “керівник” музею Тавриди анексованого півострова Андрій Мальгін:

“Це прояв подвійних стандартів у чистому вигляді, зневага до культурної спадщини народів Криму”

«Кри́м — зо́лотий о́стрів у Чо́рному мо́рі», також «Скі́фське» або «Ски́тське зо́лото» — виставка історико-культурних цінностей, яка спочатку проходила у Рейнському крайовому музеї, пізніше в археологічному музеї Алларда Пірсона за сприяння Амстердамського університету із 7 лютого по 31 серпня 2014 року.

Скіфський золотий шолом IV ст. до н. е., один із експонатів, що були на виставці «Скіфське золото» в Амстердамі. Повернутий в Україну. Музей історичних коштовностей України, 2021 рік.

Сформована з колекцій шести українських музеїв та історико-культурних заповідників. Виставка охоплювала хронологічні рамки античності до часів раннього середньовіччя. Стала об’єктом судових суперечок між Україною та музеєм Алларда Пірсона, кримських музеїв. Згідно з ухвалою амстердамського суду від 14 грудня 2016 року колекція скіфського золота має належати Україні, а не окупованому Росією Криму.


Друзі! “Артефакт” – це незалежний журнал про культуру. Нас ніхто не фінансує. Тому підтримайте авторів. Тут посилання на платіж через монобанк. Дякуємо!

А це карта приватбанку:

4149 4991 1010 5317

А ще у нас є свій магазин крутих футболок на історичну та культурну тематику. Ви можете придбати футболку, светр чи горнятко й цим підтримати наш журнал!

 

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *