«Робін Гуди» Великої депресії. Бонні та Клайд

Вони стали героями американської масової культури. І хай там як їх не називають – відморозки, злочинці, вони задали тон ганстерському життю країни. Знайомтеся – Бонні та Клайд – грабіжники банків та магазинів, мабуть найвідоміші злодії в історії.

Період Великої депресії у США – то як лихі дев’яності в Україні. Безробіття, інфляція, масове розорення, ніякого тобі дрібного бізнесу, пограбування та моря крові. Нашу ситуацію дуже влучно у вірші описав Сергій Жадан у вірші «Big Gangsta Party»:

Харків, 94-й рік.

Напружена

криміногенна ситуація. В місті діє

злочинне угруповання, яке бомбить обмінки,

на державному радіо їх називають „групою зухвалих молодиків”;

і ось ця група зухвалих молодиків

довго пасе оптову обмінку в центрі,

пасе-пасе і врешті випасає,

що в омбінці

зараз лежить кілька мішків бабла –

брезентові мішки з баблом,

котрі до завтра ніхто не буде вивозити.

Тоді вони святково одягаються

і їдуть бомбити

обмінку.

А обмінка знаходиться в самому

центрі; вони ще пропускають напханий

народом трамвай і аж тоді йдуть

бомбити

свою

обмінку.

А там їм ніхто, виявляється, не радий,

тим більше – коли вони починають забирати

мішки з баблом.

І ось ти ідеш містом, сонячним боком вулиці,

і в тебе все погано – ні грошей, ні роботи, ні соціальних перспектив,

і тут раптом із обмінки вибігають

молодики в святкових спортивних костюмах і біжать

до бехи, наче біатлоністи, що залишили далеко

позаду всіх претендентів на оптове бабло.

Але що можна робити у Харкові, в 94-му році,

з мішком бабла? Його можна здати в оптову обмінку.

Але там вони вже всіх перестріляли. Отож вони

вирулюють під колесами трамваю

і мчать в нікуди…

Життя Бонні Паркер та Клайда Берроу – то  справжнє «Big Gangsta Party».

bonnie-clyde

У 1932 році, коли Клайд вийшов з в’язниці, він почав грабувати магазинчики і заправки. Він та його друг Ральф Фултс спочатку хотіли тільки одного: зібрати достоту грошви, аби організувати масову втечу з в’язниці Істхем. Вони бомбили магазини побутової техніки, бакалійні, заправки.

Але за місяць до початку цих ганстерських афер Клайд познайомився з Бонні. Це сталося на вечірці, як у нас зараз говорять – на «вписці» (від слова – вписатися на квартиру, потусуватися).

Бонні иа Клайд любов

Тоді Бонні закохалася у Клайда. Вона працювала простою офіціанткою у Даласі, любила німе кіно й не хотіла життя у стилі – «дім, робота, діти, кухня». Тим паче, що шансів побудувати нормальну сім’ю  – фактично не малося. Велика депресія породила ціле покоління людей без майбутнього – тих, хто не мав достатньо матеріальних благ, щоби навіть мінімально забезпечити себе й своїх близьких.

Тому Бонні обрала романтичний спосіб життя – закохалася у юного ганстера Клайда, знаючи, що йде на вірну смерть.

Саме Бонні переконала Клайда, що промишляти треба великими грабунками, а не бомбити магазини й заправки. Вони прийняли до своєї команди кількох молодиків і пішли на серйозні справи.

Сьогодні про них ходять різноманітні легенди, однак обрали найцікавіші факти про «Робін Гудів» Великої депресії:

Бонні була поеткою. Навчаючись у школі, Бонні любила писати. Під час тюремного ув’язнення в 1932 році після невдалої спроби пограбування зі зломом магазину побутової техніки вона написала збірку з 10 од, який назвала «Поезія з іншого боку життя».

Поезія Бонні

Клайда не взяли на флот, але він все одно зробив моряцьке тату.  У юності Клайд хотів вступити на службу до військово-мосрьких сил США. Та його не взяли, бо у дитинстві він мав якусь серйозну хворобу, котра є небезпечною для моряка. Це був важкий удар для Клайда. Ти паче, що він вже встиг зробити татуювання “USN” (U.S. Navy) на лівій руці. Так би мовити – авансом.

Преса змалювала помилковий образ романтичних ганстерів. Так, за 2 роки ця парочка вчинили більше сотні злочинів. У газетах Бонні Паркер постала, ледве не як отаманша Маруся чи Анка-кулеметниця: вона курила сигари, гатила з рушниці та револьверу направо й наліво. Її репутація коханки гангстера, яка димить сигарами, виникла на підставі грайливого знімка, знайденого поліцією в покинутому сховищі банди в місті Джоплін, який був опублікований в пресі. Паркер дійсно багато курила, але не сигари, а сигарети Camel.

Клайд – викрадач автівок та індиків. Клайда вперше арештували в кінці 1926 року, коли він не повернув вчасно арендований автомобіль, який він взяв у прокат в Далласі, аби поїхати на гостини до своєї дівчини.

Незабаром його разом з братом Марвіном «Баком» Берроу арештували знову, за те, що вони викрали індиків на сусідській фермі. Ну треба ж було якось день подяки святкувати, або своє перше Big Gangsta Party…

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *